Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Karina Przyborowska Mistrz Pięknego Czytania.

Karina Przyborowska Mistrz Pięknego Czytania.

W dniu 17 października 2013 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach odbył się konkurs gminny pt. „ Mistrz Pięknego Czytania”. W konkursie wzięły udział dzieci ze Szkół Podstawowych z Jaworznika, Zawady , Przybynowa i Żarek, łącznie 23 uczniów.  Konkurs był podzielony na dwa etapy. Po pierwszej części konkursowej dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Dzieci oceniało jury w składzie: Alicja Misiak nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkół w Żarkach, Dorota Brzezińska pracownik Domu Kultury w Żarkach, Elżbieta Stencel pracownik Biblioteki.

„Mistrzem Pięknego Czytania”  została Karina Przyborowska uczennica ze Szkoły Podstawnej w Jaworzniku, II miejsce zajęła Wiktoria Podsiadlik  uczennica  Szkoły Podstawowej w Przybynowie, III miejsce zajął Patryk Kukla również ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie. Oprócz tego Jury przyznało pięć wyróżnień, które otrzymali: Patrycja Kasprzyk z Zawady, Karolina Koper z Jaworznika, Nicola Szecówka  z Żarek, Martyna Kołacz  z Przybynowa, Piotr Kaczorowski z Przybynowa. Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę.

Celem organizowania konkursów   jest rozbudzanie zainteresowań literaturą młodzieżową, promowanie mody na czytanie, propagowanie idei pięknego i głośnego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze, rozbudzanie zainteresowań oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania.

- Do konkursu wybrałyśmy książkę C. S, Lewisa pt. „Lew, czarownica i stara szafa”, ponieważ w książce znajduje się wiele dydaktycznych wskazówek dla młodego czytelnika. Przede wszystkim taka, że rodzina jest najważniejsza, wspólne spędzanie czasu wzmacnia więzi. Opowiedziana historia uczy nas przebaczać  nawet największa zdradę. Przewodnim motywem książki jest walka dobra ze złem, Autor pokazuje, że choć siły ciemności są potężne to zawsze pokona je poświecenie, przyjaźń i miłość – wyjaśnia Henryka Janusiewicz, dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach.

(tekst i zdjęcia: Archiwum Biblioteki)

 

22

PAŹ

2013

2498

razy

czytano