Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Drogi gminne w remoncie w Żarkach i Jaworzniku.

Drogi gminne w remoncie w Żarkach i Jaworzniku.

Ulica Źródlana w Jaworzniku zyskała w miniony poniedziałek (21.10.) nawierzchnię asfaltową. Intensywne prace trwają w Leśniowie i w centrum Żarek. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Myszków remontuje drogi gminne: ulicę Krzywą, Źródlaną, Nadrzeczną, Leśniowską (na fragmencie), Handlową w Żarkach oraz  ul. Źródlaną w Jaworzniku. Wszystkie zniszczone w wyniku klęski żywiołowej. Wartość zadania brutto 614 476,87 zł.
Z utrudnieniami w ruchu drogowym i pieszym trzeba się liczyć w najbliższych dniach w pobliżu sanktuarium leśniowskiego i w centrum miasteczka. Intensywne roboty związane z korytowaniem ulic Krzywej i Źródlanej potrwają jeszcze kilka dni. Następnie będzie układana podbudowa, nawierzchnie z asfaltu i kostki brukowej. Ulica Nadrzeczna ma już podbudowę, przy ul. Handlowej powstaje parking. W ciągu ul. Nadrzecznej, Leśniowskiej, Handlowej w Żarkach wykonywany jest remont nawierzchni drogi i kanalizacji deszczowej. Natomiast w Jaworzniku przy ul. Źródlanej pozostały prace związane z utwardzeniem poboczy i zabezpieczeniem skarp. Asfalt już jest położony i można z niego korzystać.
- Prace są finansowane w 80 proc. kosztów kwalifikowanych z promesy przyznanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z 2011 roku. Pozostałe śroki zapewniono w budżecie miasta i Gminy Żarki - informuje burmistrz Klemens Podlejski.
(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta i fot. Katarzyna Kulinska-Pluta)
 

22

PAŹ

2013

1665

razy

czytano