Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kolorowanka dla dzieci - efekt trójstronnej współpracy

Kolorowanka dla dzieci - efekt trójstronnej współpracy

Kolorowanka „Jurek na myszkowskim szlaku przygody” powstała dzięki współpracy Centrum Inicjatyw Lokalnych z trzema samorządami lokalnymi, w tym z Gminą Żarki, organizacją pozarządową i przedstawicielami lokalnego biznesu. Publikacja trafi do rąk najmłodszych mieszkańców powiatu myszkowskiego oraz turystów, którzy odwiedzać będą Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Głównym bohaterem kolorowanki jest Jurek Myszkowski. To fikcyjna postać, która swoje imię i nazwisko zawdzięcza Powiatowi Myszkowskiemu i Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jurek oprowadza dzieci po najbardziej znanych miejscach w naszym regionie – m.in. po Starym Rynku w Koziegłowach, Zalewie w Poraju, Żareckich  Jarmarkach oraz po zamkach w Mirowie i w Bobolicach.

Każdy rysunek, w czarno-białej szacie graficznej, opatrzony został krótkim opisem, co pozwala najmłodszym czytelnikom lepiej poznać prezentowane miejsca. Umiejscowienie tekstów w kolorowance ma na celu zachęcenie rodziców i dziadków do czytania swoim pociechom, a przez to do rodzinnego spędzania czasu. Oprócz wartości edukacyjnych i zabawowych, zaletą kolorowanki jest wymiar lokalny. Przygody Jurka Myszkowskiego osadzone są bowiem w realiach powiatu myszkowskiego, dzięki czemu najmłodsi mogą lepiej poznać swoją najbliższą okolicę lub też bawić się, kolorując znane miejsca.

Publikacja powstała dzięki pomocy i zaangażowaniu władz samorządowych, przedstawicieli lokalnego biznesu oraz organizacji pozarządowych. Wydając kolorowankę, Centrum Inicjatyw Lokalnych współpracowało z Gminą Żarki, Miastem i Gminą Koziegłowy, Gminą Poraj, z Jarosławem i Dariuszem Laseckimi, Międzypowiatowym Bankiem Spółdzielczy, Stowarzyszeniem „Podlas” i z firmą „Polimer” z Myszkowa.

- Kolorowanka jest namacalnym dowodem na to, że podmioty o tak różnym charakterze i strukturze, mogą ze sobą współdziałać na rzecz lokalnego społeczeństwa. Każdy z Partnerów miał swój udział w tworzeniu tej publikacji – od wsparcia finansowego, poprzez prace nad koncepcją, po konsultacje ostatecznego projektu. Dlatego też każdy z nich otrzyma swój udział w nakładzie kolorowanki, którym będzie mógł samodzielnie dysponować. Dla samorządów to materiał promocyjny dla turystów lub prezent dla najmłodszych mieszkańców, dla prywatnych przedsiębiorców z kolei – upominek dla klientów – mówi Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

20-stronicowa kolorowanka została wydana w formacie A-5, w nakładzie 3 tys. sztuk. Rysunki do publikacji wykonała Magdalena Pietrzak, teksty ułożyła Aleksandra Kubas-Chojna. Składu publikacji dokonał Bartłomiej Mortas, a nad poprawnością językową czuwał Remigiusz Okraska.

W dniu 24 października promocja kolorowanki została zorganizowana w Przedszkolu w Żarkach. Kolorowanki trafiły do rąk partnerów projektu oraz przedszkolaków.  - Na pewno wykorzystamy wydawnictwo w celach promocyjnych – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Informacja ze strony: www.cil.org.pl  Katarzyna Kulińska-Pluta
 

25

PAŹ

2013

2031

razy

czytano