Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Stwórz Pokoleniowy tandem

Stwórz Pokoleniowy tandem

Zapraszamy do udziału w akcji „Pokoleniowy tandem” organizowanej przez Wydział EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Razem można robić wiele rzeczy. Rozmawiać. Gotować. Czytać. Podróżować. Śpiewać. Być. Razem można też wziąć udział w akcji "Pokoleniowy tandem"!

Do 8 listopada 2013 r. Wydział EFS poszukuje twórczych, międzypokoleniowych par aktywistów, dla których zwykłe hobby już wkrótce stanie się przygodą życia. Zgłaszać się mogą duety senior-junior lub pojedyncze osoby, które chcą się podzielić swoją pasją, fantazją, entuzjazmem i doświadczeniem.

Od 12 do 30 listopada 2013 r. w międzypokoleniowym tandemie będą one pracować nad wybranym dla siebie projektem z dowolnego obszaru np.: kulinariów, rękodzieła, sportu, kultury etc. Mogą malować obrazy, gotować i tworzyć własne przepisy kucharskie, pisać wiersze, śpiewać, uczyć się historii, biegać, czytać książki, kręcić filmy, robić zdjęcia, tańczyć itp. Aby i inni mogli poczuć energię towarzyszącą spotkaniom, a przy okazji podglądnąć ich efekty, uczestnicy na bieżąco będą dzielić się swoimi przemyśleniami na specjalnie do tego stworzonym blogu. Umieszczać tam będą wpisy, zdjęcia i filmiki obrazujące ich międzypokoleniową przygodę.

30 listopada 2013 r. na antenie Radia Zet Gold i Antyradia będzie można usłyszeć reportaż podsumowujący akcję z jej bohaterami w roli głównej. Dodatkowo dla najaktywniejszego na blogu tandemu patron medialny - Radio Zet Gold - ufundował nagrodę specjalną - dwa tablety.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy do 8 listopada 2013 r. wysłać zgłoszenie na adres email: tandem@pokoleniowy.pl W zgłoszeniu należy opisać swoje zainteresowania oraz powody przystąpienia do akcji.

Uczestnikami wydarzenia mogą być pary senior-junior i sami seniorzy lub sami juniorzy (w wieku 18+) gotowi do połączenia w określonej dziedzinie i odkrycia nowej pasji. Nie trzeba posiadać żadnych konkretnych umiejętności. Wystarczy pozytywna energia, entuzjazm i szczypta fantazji. Pasjonaci mile widziani!

- Żyjemy w czasach, kiedy mamy coraz mniej okazji do kontaktów z ludźmi starszymi. Znikają rodziny wielopokoleniowe. Świat zmienia się na tyle szybko, że wiedza gromadzona przez całe życie, szybko traci na wartości. Brak naturalnych przestrzeni do kontaktów wielopokoleniowych w rodzinie, w przestrzeni miasta czy wsi sprawia, że młodzi i starsi mało o sobie wiedzą, rzadko współpracują. Po obu stronach rodzą się stereotypy - mówi Barbara Szafir Zastępczyni Dyrektora Wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. - Warto spotkać ze sobą różne pokolenia, aby przełamywać stereotypy, konfrontować odmienne spojrzenia na te same sprawy, wymieniać się wiedzą i umiejętnościami, i wspierać w tych obszarach, gdzie młodzi i starsi mogą się uzupełniać.

Celem wydarzenia jest promocja aktywności zawodowej i społecznej seniorów oraz budowanie świadomości, iż na każdym etapie życia warto rozwijać swoje pasje, szukać nowych wyzwań, podejmować pracę i działać na rzecz innych. Akcja propaguje również - wykorzystywany w projektach dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - mentoring. Pozwala on osobom w nim uczestniczącym na poznanie swoich mocnych stron, rozwijanie samoświadomości oraz dążenie do realizacji własnego potencjału.

„Pokoleniowy tandem” to inicjatywa Wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego realizowana we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem EFS w Katowicach. Patronat medialny nad akcją  objęło Radio Zet Gold.

Aby pobrać Regulamin Akcji oraz Formularz zgłoszeniowy zapraszamy na stronę www.efs.slaskie.pl do Aktualności.


Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

28

PAŹ

2013

1210

razy

czytano