Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Uroczyste zakończenie biblijnego konkursu dla dzieci

Uroczyste zakończenie biblijnego konkursu dla dzieci

W dniu 26 października w Klasztorze Ojców Paulinów w Leśniowie odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Na zaproszenie organizatorów – Centrum Inicjatyw Lokalnych i Klasztoru Ojców Paulinów w Leśniowie – przybyło sześciu z trzynastu laureatów konkursu wraz z rodzinami. Niektórzy z nich musieli pokonać nawet kilkaset kilometrów, aby wziąć udział w sobotniej uroczystości.

Na podsumowaniu konkursu obecni byli przedstawiciele sponsorów: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Tomasz Świderski – menedżer Hotelu Zawiercie oraz ks. Stanisław Wybański – Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zawierciu-Skarżycach, który wspomógł organizację konkursu. Tygodnik Katolicki „Niedziela”, który sprawował patronat medialny nad plastycznymi zmaganiami, reprezentowała redaktor Edyta Hartman.

– Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w to piękne wydarzenie – powiedział podczas podsumowania konkursu ojciec przeor Jerzy Kielech z leśniowskiego klasztoru. – Dzięki konkursowi dowiedzieliśmy się, jak dzieci widzą świat ducha, świat nadprzyrodzony. Te prace były tak piękne, że jurorzy mieli ogromny dylemat, by wybrać najlepsze. Każda praca zasługiwała na pierwsze miejsce, ale nie było możliwe nagrodzić wszystkich.

Najważniejszym punktem sobotniego spotkania było wręczenie nagród. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali tablety, a drugiego – odtwarzacze mp3. Trzecią nagrodą w konkursie był weekendowy pobyt dla całej rodziny w hotelu w Zawierciu. Natomiast wyróżnione osoby otrzymały odtwarzacze mp3.
Na każdego z laureatów czekał pamiątkowy dyplom, koszyk z leśniowskimi słodyczami oraz upominki przygotowane przez Gminę Żarki oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych. Każde dziecko otrzymało również kalendarza na rok 2014, w którym została opublikowana jego praca.
– Bardzo nam miło, że konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Wpłynęło do nas ponad półtora tysiąca prac plastycznych. Jest to bardzo wysoki wynik, biorąc pod uwagę, że został on ogłoszony podczas wakacyjnej przerwy – podsumowuje Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Królmet, Król Jeździecki, Społem Zawiercie, Hotel Zawiercie, firma „No limit events”, Księgarnia Edukacyjna, Gmina Żarki.

Lista zwycięzców i osób wyróżnionych:

I kategoria (4-6 lat):
I miejsce: 6-letnia Alicja Klencz z Rudzińca (praca pt. „Adam i Ewa”)
II miejsce: 5-letnia Amelia Mazur ze Szczytnik i 4-letnia Maja Cebula z Sandomierza (praca pt. „Zaginiona owca”)
III miejsce: 6-letnia Klaudia Bratkowska z Wyszogrodu (praca pt. „Arka Noego”)
Wyróżnienie: 4-letnia Maria Kloc z Łan Wielkich (praca pt. „Druga plaga egipska”)

II kategoria (7-9 lat):
I miejsce: 9-letnia Gabriela Król z Tchórzewa (praca pt. „Pan Jezus uspokaja burzę na Morzu Galilejskim”)
II miejsce: 9-letni Kacper Klimowicz z Kolna (praca pt. „Upadek pod ciężarem krzyża”)
III miejsce: 7-letnia Wiktoria Kulupa z Obornik (praca pt. „Pewnego razu w raju”)
Wyróżnienie: 7-letnia Karolina Szczepanik z Rzeszowa (praca pt. „Boże Narodzenie”)

III kategoria (10-13 lat):

I miejsce: 10-letnia Oliwia Dryniak z Przeworska (praca pt. „Arka Noego”)
II miejsce: 11-letni Grzegorz Drzazga z Ostrowów (praca pt. „Ocalenie Mojżesza”)
III miejsce: 12-letnia Oliwia Głód z Nowego Sącza (praca pt. „Sen Faraona”)
Wyróżnienie: 11-letnia Julia Sobik z Myszkowa (praca pt. „Niedziela Palmowa”)

29

PAŹ

2013

1857

razy

czytano