Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Kalendarz na rok 2014 Twoja ulubiona opowieść biblijna

Kalendarz na rok 2014 Twoja ulubiona opowieść biblijna

Kalendarz w niezwykłej szacie graficznej, ilustrowany pracami plastycznymi najmłodszych – to kolejne wydawnictwo będące efektem współpracy pomiędzy Centrum Inicjatyw Lokalnych a Klasztorem Ojców Paulinów w Leśniowie.  Kalendarz powstał w związku z ogólnopolskim konkursem plastycznym dla dzieci pod nazwą „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Opublikowane zostały w nim nagrodzone i wyróżnione ilustracje wykonane przez uczestników konkursu.

- Publikacja ta – spośród wielu innych wydawnictw - wyróżnia się przede wszystkim barwną szatą graficzną. Jej największym atutem są przepiękne prace plastyczne autorstwa najmłodszych. Na poszczególnych stronach możemy podziwiać ilustracje do Pisma Św., przedstawiające m.in. Arkę Noego, Rajski Ogród, czy sceny z życia Jezusa Chrystusa. Każdy miesiąc to jedna opowieść biblijna, widziana oczami najmłodszych, którą dopełnia odpowiedni cytat z Biblii -  wyjaśnia Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Kalendarz promuje nie tylko sam konkurs plastyczny, ale również Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin, o czym świadczy pierwsza jego strona. Na okładce widnieje mozaika z kilkudziesięciu prac konkursowych, które układają się w obraz świątyni. Podobnych leśniowskich akcentów w publikacji jest więcej.

- W kalendarium – obok świąt i uroczystości kościelnych – został zamieszczony porządek błogosławieństw niedzielnych i okolicznościowych, które są udzielane w naszym Sanktuarium. Są one przeznaczone m.in. dla małżeństw, kobiet brzemiennych, pielgrzymów i dzieci. Za ich sprawą nasze Sanktuarium nazywane jest również Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw – mówi ojciec przeor Jerzy Kielech z Klasztoru Ojców Paulinów w Leśniowie.

Kalendarz można kupić w sklepiku i w kawiarence przy Sanktuarium w Leśniowie w cenie 15 zł. Publikację można również zamówić drogą pocztową po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem klasztoru za pośrednictwem emaila: lesniow@wp.pl (w tym przypadku do ceny kalendarza należy doliczyć koszty przesyłki).
 

04

LIS

2013

1195

razy

czytano