Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pożyteczne ferie 2008r w szkole podstawowej w Jaworzniku.

Pożyteczne ferie 2008r w szkole podstawowej w Jaworzniku.

„Jurajskie zimowe zmagania umysłowe. Od zabawy do nauki” taki tytuł projektu realizowany został w szkole podstawowej w Jaworzniku podczas ferii zimowych 2008 r., dzięki dotacji, którą uzyskało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik z Fundacji Wspomagania Wsi w kwocie 1 870.50zł.

Zajęcia miały pomóc w przygotowaniu dzieci do czekającego ich sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej oraz radzeniu sobie w następnych etapach edukacyjnych. Prowadzone były przez nauczycieli Szkoły Podstawowej: Katarzynę Deptułę, Iwonę de Pytno – Flaczkiewicz, a także Jadwigę Podlejską.

Program, na który uzyskano dofinansowanie był niezwykle różnorodny. W trakcie ferii dzieci czytały w grupie wybrane fragmenty „Opowieści z Narnii, oglądały ekranizację książki, przygotowywały także pytania i zadania dla kolegów do konkursu czytelniczego, ćwiczyły precyzję wypowiedzi, rozwijały czytania ze zrozumieniem. Ponadto przeprowadzały ankiety wśród uczestników projektu na temat: jakie sporty zimowe lubią dzieci, co lubią robić wieczorem przez te ćwiczenia, uczyły się analizować danych, umiejętnie korzystać z kalkulatorów, a także przedstawiać dane w formie diagramów wykonanych w programie EXEL. Ciekawym zajęcie na spędzaniu czasu było robienie bałwanków z masy solnej – zgodnie z instrukcją.
Niezwykle atrakcyjne były zajęcia polegające na tworzeniu śpiewnika piosenek zimowych, czy redagowaniu gazetki z ferii.
Przewidziane formy aktywności pozwoliły uczestnikom wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, zajęcia miały zaktywizować dzieci do twórczego i badawczego spojrzenia na świat i naukę.
- Poprzez zabawę ale także podejmowanie różnorodnych zadań chcieliśmy przekonać młodzież, że nauka może być przyjemnością – dodaje dyrektor Jadwiga Podlejska.
Dzięki dotacji możliwe było także zakupienie programu komputerowego do ćwiczeń ortograficznych, matematyczno – przyrodniczych, gier planszowych, gier edukacyjnych, artykułów papierniczych, kompletu książek „Opowieści z Narnii”.


(przygotowała: Ania Stodółkiewicz, fot. Archiwum Stowarzyszenia)

23

STY

2008

1526

razy

czytano