Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w Żarkach

Obchody Święta Niepodległości w Żarkach

Obchody 11 Listopada w Żarkach rozpoczęły się uroczystą Mszą św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnym. Po mszy uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych szkół, OSP, kombatantów i orkiestry OSP udali się pod Krzyż Katyński przy cmentarzu parafialnym, gdzie złożono kwiaty pod mogiłami obrońców Ojczyzny.

W imieniu władz samorządowych glos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak. - Nasza codzienna, sumienna i dobrze wykonywana praca oraz przyzwoite życie to pa-triotyzm XXI wieku. Warto o tym pamiętać w tym dniu. Tak, jak warto w Święto Niepodległości przypominać o Polakach, którzy walczyli w powstaniach XIX wieku, w okopach I wojny światowej w Bitwie Warszawskiej. Ci bohaterowie często są bezimienni – podkreślił A. Jakóbczak. - Na cmentarzu parafialnym w Żarkach tylko dwóch powstańców styczniowych ma groby oznaczone tabliczką z imienia i nazwiska. Są to: Gustaw Lubicz Szydłowski i Rudolf Stanisław Franaszek. W tym roku mija 150 lat od wybuchu Powstania Styczniowego. Chociaż rok 1863 wydaje się nam być bardzo odległy, ale bez męstwa powstańców i ich ofiary nie spotkalibyśmy się dzisiaj po to, aby uczcić Dzień Niepodległość.


Popołudniu w Domu Kultury w Żarkach odbył się koncert "Gdzie słyszysz śpiew, tam chodź, tam dobre serca mają". Na scenie zaprezentowali się: Olimpia Karbownik – sopran, Leopold Stawarz – baryton, Michał Rus – fortepian. W ich wykonaniu wysłuchac można było arie i pieśni kompozytorów polskich, min. S. Moniuszki, F. Chopina, L. Różyckiego i innych. Wszystkich obecnych zachwyciło profesjonalne wykonanie pięknych polskich utworów.
 

13

LIS

2013

1485

razy

czytano