Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Reprezentacja gminy Żarki na II Regionalnym Przeglądzie Stołów Wielkanocnych.

Reprezentacja gminy Żarki na II Regionalnym Przeglądzie Stołów Wielkanocnych.

W dniu 1 kwietnia 2007 panie z Koła Gospodyń Wiejskich Ostrów wzięły udział w II Regionalnym Przeglądzie Stołów Wielkanocnych zorganizowanym przez Starostwo Myszków i Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Myszkowie.

W przeglądzie uczestniczyło 21 kół z regionu. Wszystkie stoły przygotowane były bardzo starannie. Królowały szynki, kiełbasy, baby wielkanocne, mazurki i mnóstwo innych wypieków.
Chociaż nie było nagród za najlepsze stoły, wśród uczestników i zwiedzających panowała powszechna opinia, że najlepszy i najbardziej oryginalny stół należał do KGW z Ostrowa.
- Możemy nieskromnie powiedzieć, że zgadzamy się z tą opinią. Nie tylko dekoracje, ale i poszczególne potrawy pokazują ogromny wkład pracy jaki wniosły nasze panie w przygotowania do tej imprezy – mówi Iza Szewczyk, przewodnicząca KGW Ostrów.
Na przeglądzie miał miejsce również debiut zespołu śpiewaczego z Ostrowa. Pod kierownictwem instruktora Jana Gryzika, który prowadził z paniami zajęcia jako wolontariusz. Nie mamy na stałe przydzielone instruktora, liczymy, że otrzymały ze strony gminy wsparcie w tym zakresie – oświadczyły panie z KGW. – Pan Gryzik w pracę wkłada dużo serca. Sam przygotował nam i wybrał teksty piosenek oraz wydrukował dla każdego materiały. Mamy nadzieję, ze ta praca nie pójdzie na marne.
W trakcie przeglądu byli obecni także przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach; sekretarz Barbara Major, skarbnik Dorota Mucha i pracownik GCI Małgorzata Banaszczyk oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak.

(przygotowały: Iza Szewczyk, Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Małgorzata Banaszczyk)

03

KWI

2007

1743

razy

czytano