Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Boisko po ataku dzików po gruntownym liftingu.

Boisko po ataku dzików po gruntownym liftingu.

Arkadiusz Gumieniczuk, producent trawy ze Szczecinka z województwa zachodniopomorskiego (www.trawnikproducent.pl) okazał wielkie serce dla Klubu KS Kotowice. Podarował 7500 metrów kwadratowych nowej murawy po tym, jak usłyszał w mediach, iż boisko zostało zryte przez dziki. Lista osób, które wsparły klub jest jednak znacznie dłuższa.

Dzisiaj boisko  ma murawę, jak na Stadionie Narodowym w Warszawie, ale przypomnijmy, iż nocne wizyty dzików na boisku B-klasowego KS Kotowice pod koniec maja tego roku (24/25.05.) spowodowały, iż przyszłość klubu stanęła pod znakiem zapytania. Ostatnie dwa "domowe" mecze sezonu piłkarze zagrali na boisku w pobliskich Żarkach. Dziki zwykle są zainteresowane polami uprawnym. Właściwie trudno zrozumieć, dlaczego zwierzęta w maju wybrały boisko klubu sportowego w Kotowicach i całkowicie go przeorały. Fakt jest jednak faktem. Ze sportowej murawy pozostały szczątki, a klub stanął przed ścianą. Odszkodowanie od związków łowieckich dla klubu nie mogło być wypłacone. Powód? Boisko nie jest polem uprawnym, więc wypłata odszkodowania nie przysługuje.

- Pozostało liczyć na gminę i ludzi dobrej woli – mówi Paweł Labocha,  prezes Klubu KS Kotowice. – Działalność klubu stanęła pod znakiem zapytania, bo jak grać na boisku po inwazji dzików?

Reakcja w Kotowicach była bardzo szybka. W dniu 15 czerwca odbył się Festyn Rodzinny. Pozyskane środki przekazano na wsparcie odbudowy murawy. Pomoc obiecała również Gmina Żarki. Media nagłośniły sprawę i nagle zadzwonił telefon, który sprawił, iż w Kotowicach od razu odzyskano wiarę, iż teraz już wszystko jest na dobrej drodze.

- Na początku myślałem, że to żart, a potem, że chyba sen. Zadzwonił do mnie Arkadiusz Gumieniczuk, producent trawy ze Szczecinka i przekazał wyjątkowy prezent - siedem i pół tysiąca metrów kwadratowych trawy takiej, jaką położono na Stadionie Narodowym w Warszawie – opowiada prezes Paweł Labocha. – Sponsor zapewnił murawę oraz transport ze województwa zachodniopomorskiego do Kotowic na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Prace związane z odbudową boiska ruszyły w lipcu. Na wysokości zadania stanęli mieszkańcy, piłkarze, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Żarki, zarząd klubu oraz burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Boisko zostało ogrodzone siatką, zamontowane zostały furtki wejściowe oraz brama wjazdowa. Teren pod nową murawę został starannie przygotowany i do Kotowic przywieziono pierwsze rolki trawy. Sen się ziścił, a dzięki hojności producenta trawy ze Szczecinka, klub KS Kotowice ma murawę, na który w innym przypadku chyba nigdy nie znalazłoby się dość pieniędzy. Razem z darowizną, wartość robót należy liczyć w setkach tysięcy złotych.

- Jako prezes zarządu KS Kotowice chcę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w odbudowie boiska  – dziękuję prezes Paweł Labocha.
Otwarcie boiska po odbudowie planowane jest na wiosnę 2014 roku.  Powód? Trawa musi się ukorzenić.

- A zarząd klubu przez zimę musi się zastanowić, czy na koszulkach w rundzie wiosennej znajdzie się podobizna dzika – podsumowuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej (22 listopada) prezes KS Kotowice Paweł Labocha i skarbnik Edward Dyja wręczyli burmistrzowi Żarek specjalną statuetkę z podziękowaniem za pomoc w odbudowie boiska w imieniu mieszkańców, piłkarzy oraz Zarządu KS Kotowice.

Podziękowania popłynęły również do innych osób wspierających KS Kotowice w trakcie odbudowy boiska. Oto lista:  Arkadiusz Gumieniczuk, producent trawy ze Szczecinka www.trawnikproducent.pl, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Poseł Grzegorz Sztolcman, Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego Zofia Jakubczyk, Firma BETATOM Halina i Dariusz Szlęk, Aneta i Damian Kula, Piedo Dariusz BATMAR, Firma JUREK Jerzy Lamch, Urszula Jędrusińska ORLE GNIAZDO, Marlena i Jerzy Szwaja, Jakub Grabowski, Roman Garncarz Roman POLIMER II, Gazeta Myszkowska, Piotr Męcik Roboty Ziemne Góra Włodowska, Józef Męcik Góra Włodowska, Polski Związek Piłki Nożnej.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Zarząd Klubu KS Kotowice, Klemens Podlejski, Jakub Grabowski)


 

26

LIS

2013

1976

razy

czytano