Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach od roku szkolnego 2012/2013 uczestniczy w programie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W każdym roku szkolnym przeprowadzamy zajęcia z nauki udzielania Pierwszej Pomocy w klasach I-III .

- Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej – wyjaśnia koordynator akcji Marcin Nowak, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Żarkach.

W dniu 19 listopada 2013r. w czasie posiedzenia Rady Pedagogicznej zostało przeprowadzone szkolenie dla wszystkich nauczycieli z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie zostało zorganizowane przez braci Janusza Nowaka (nauczyciela z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach) i Marcina Nowaka (nauczyciela ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera). Szkolenie obejmowało: wezwanie służb ratunkowych, zaopatrywanie ran i zranień i wyposażenie apteczki pierwszej pomocy, postępowanie w przypadku utraty świadomości, pozycję boczną ustaloną oraz resuscytację krążeniowo-oddechową – RKO.

W listopadzie szkolenie przeprowadzono również we wszystkich klasch piątych na zajęciach techniki.
 

03

GRU

2013

1226

razy

czytano