Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wolontariusze i rodziny wspólnie w Szlachetnej Paczce.

Wolontariusze i rodziny wspólnie w Szlachetnej Paczce.

W sobotę (7.12.) w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyło się podsumowanie charytatywnej akcji Szlachetna Paczka. Po raz pierwszy akcja była przeprowadzano z takim rozmachem na terenie miasta powiatowego. Gmina Żarki i  jej mieszkańcy też przystąpili do wspólnego działania.

W akcję zaangażowało się czterech wolontariuszy z terenu Gminy Żarki, pomoc została udzielano 11 rodzinom. W akcję zostali włączeni pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach oraz członkowie Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Patronat nad akcja objął burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, który wspólnie z pracownikami urzędu przygotował paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin. - Kupiliśmy ubrania dla dzieci, buty, żywność, podarowaliśmy piłki i autka dla chłopców – wymienia burmistrz Klemens Podlejski.

Do akcji przyłączyli się członkowie Żareckiego Koła Związku Emerytów i Rencistów.  - W czasie zabawy andrzejkowej zorganizowaliśmy walczyk i zebraliśmy 370 zł. Środki przeznaczyliśmy na zakup środków opatrunkowych, środków  chemicznych i artykułów spożywczych – informuje Teresa Jarkiewicz, przewodnicząca Związku Emerytów i Rencistów Koła w Żarkach. – Trafiły do jeden z żareckich rodzin biorących udział w akcji.

Wszyscy wolontariusze przedstawiciele szkół, firm, stowarzyszeń, samorządowcy uczestniczący w akcji otrzymały w minioną sobotę specjalne podziękowania z rąk koordynatora powiatowego Sławomira Pabiasza,

- Tylko w ostatnią sobotę w magazynie w Pizzerii Capri przyjęliśmy ponad 400 różnego rodzaju paczek. Były tam lodówki, pralki, odzież, żywność - poinformował Sławomir Pabiasz, dzięki któremu akcja trafiła do Myszkowa. - Szacujemy, że przez sobotę i niedzielę zbierzemy około 700 paczek. dziękuję wszystkim, którzy wykonali kawał ciężkiej i bardzo ciężkiej pracy, zwieńczonej dzisiejszym dniem, który jest jeszcze cięższy.

Pomoc udzielona w ramach Szlachetnej Paczki ma konkretny materialny wymiar. Oszacowano, iż wartość paczek w przybliżeniu wynosi  około 120 tys. zł. Wielkim zaskoczeniem było to, iż jedną z rodzin wybrali znani piłkarze Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Najmłodsi członkowie tej rodziny - Kamil i Krzysztof odebrali na scenie MDK koszulki Borussii Dortmund i piłkę przekazane dodatkowo przez dwóch wymienionych piłkarzy.

- Wierzymy w was i cieszymy się, że bardzo dobrze radzicie sobie z problemami, jakie was dotykają - powiedział w wyemitowanym na ekranie MDK materiale Kuba Błaszczykowski.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Od 12 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu, rodziny żyjące  w trudnej sytuacji materialnej otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc.
 

Więcej zdjęć na portalu Myszków Nasze Miasto http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/2093771,myszkow-szlachetna-paczka-2013-final-w-mdk-zdjecia,id,t.html#320080754866d594,1,3,5

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Krzysztof Suliga, Dziennik Zachodni Polska The Times)
 

09

GRU

2013

2024

razy

czytano