Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Integracja, szkolenia, motywacja osób bezrobotnych!

Integracja, szkolenia, motywacja osób bezrobotnych!

Zakończył się realizowany w 2013 roku projekt skierowany do 12 bezrobotnych osób z terenu Gminy Żarki. Najważniejszą jego częścią były zawodowe kursy. Uczestnicy szkolili się z zakresu małej gastronomii z elementami obsługi imprez okolicznościowych, florystyki i obsługi kas fiskalnych (130h), opieki nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi i dziećmi (120 h) w kierunku magazyniera z obsługą komputerowego programu magazynowego oraz kierowcy-operatora wózka jezdniowego z bezpieczną wymianą butli gazowych (120 h) oraz w obszarze pierwszej pomocy przedlekarskiej (8 h).

Projekt z zakresu aktywnej integracji zakończył się uroczystym podsumowaniem z udziałem wszystkich uczestników oraz pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach i władz samorządowych. Uczestnicy otrzymali odpowiednie certyfikaty.  Dziesięć osób wyszkoliło się na kursie gastronomicznym,  dwóch mężczyzn ukończyło kurs magazyniera z obsługą wózka widłowego w ZDZ Żarki, pięć kobiet zakończyło naukę w ramach kursu opiekunka osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci. Natomiast cała grupa 12 osób uczestniczyła w kursie pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Wszystkie zajęcia i kursy były całkowicie bezpłatne dla uczestników projektu realizowanego przez ośrodek pomocy społecznej w Żarkach. Zadanie "Aktywna integracja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych na terenie gminy  Żarki" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W szkoleniu brały udział osoby bezrobotne korzystających z pomocy społecznej.

Wartość projektu realizowanego w Gminie Żarki na lata 2012-2013 wynosi 256 164 zł, w tym mieści się kwota 33 301,32 zł wkładu własnego z budżetu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Agnieszka Pala-Czyż)


 

10

GRU

2013

1630

razy

czytano