Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Domu Kultury w Żarkach

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Domu Kultury w Żarkach

Tradycyjnie w grudniu w Domu Kultury w Żarkach odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Organizatorami tej imprezy byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach, Związek Emerytów i Rencistów w Żarkach.

Dodatkowo w przygotowanie części artystycznej włączyli się uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Żarkach, którzy zaprezentowali dla zgromadzonych Jasełka. Uczniowie i Artur Skinder z Zespołu Szkół w Żarkach zadbali o prowadzenie i oprawę muzyczną spotkania. Zespół śpiewaczy Wysoczanki zaprezentował polskie kolędy i pastorałki. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło burmistrza Klemensa Podlejskiego z żoną Anną, Przewodniczącego RadyMiejskiej Andrzeja Jakóbczaka, księdza proboszcza Jana Wajsa i braci paulinów z Leśniowa.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od życzeń świątecznych i łamania opłatkiem, później występy związne tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia, a na stołach zagościły polskie potrawy wigilijne: ryba, kapusta z grochem, zupa grzybowa, barszczyk czerwony i śledzie.
 

18

GRU

2013

1497

razy

czytano