Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

6 styczeń. Orszak Trzech Króli w Żarkach. Samorządowcy w Leśniowie.

6 styczeń. Orszak Trzech Króli w Żarkach. Samorządowcy w Leśniowie.

Parafia w Żarkach po raz pierwszy organizuje tzw. „Orszak Trzech Króli” w dniu 6 stycznia 2014 r. Z trzech szkół w Żarkach: Gimnazjum, Szkoły Podstawowej oraz z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki,  o godz. 11:00 wyruszą trzy orszaki złożone z uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości. Grupy  będą się kierować do kościoła parafialnego. O godz. 11.30 rozpocznie się msza święta. Po zakończeniu korowód przejdzie ulicami Piłsudskiego i Kościuszki do pomnika Bł. Ludwika Gietyngiera.

- Zapraszam serdecznie. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w historii naszej parafii. Wiele miejscowości w Polsce organizuje takie orszaki od lat. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do udziału – mówi ksiądz proboszcz Jan Wajs.

Tego samego dnia (6.01.) Przeor Klasztoru Ojców Paulinów ojciec Jerzy Kielech i Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski serdecznie zapraszają do Sanktuarium Maryjnego w   Żarkach Leśniowie. Od kilku już lat w Święto Objawienia Pańskiego samorządowcy modlą się o pomyślność mieszkańców naszego regionu. Udzielane są również specjalne błogosławieństwa by działania samorządowców w nadchodzącym roku jak najlepiej służyły społeczności, która reprezentują.
Po mszy świętej odbędzie się koncert kolęd, w wykonaniu obchodzącej w tym roku jubileusz 60-lecia Jasnogórskiej Orkiestry Dętej. Msza święta rozpoczyna się o godz. 16.30


 

03

STY

2014

1571

razy

czytano