Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Trzej Królowie wędrowali po ulicach Żarek.

Trzej Królowie wędrowali po ulicach Żarek.

Ponad tysiąc osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli w Żarkach. Przedsięwzięcie było organizowane po raz pierwszy, ale spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez mieszkańców. Akcja Katolicka w Żarkach wraz z młodzieżowym wolontariatem oraz Parafia w Żarkach po raz pierwszy organizowała tzw. „Orszak Trzech Króli” w dniu 6 stycznia 2014 r.

Z trzech szkół w Żarkach: Gimnazjum, Szkoły Podstawowej oraz z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki,  przedpołudniem wyruszyły grupy złożone z uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości. Przed kościołem parafialnym w Żarkach czekał na nich Król Herod w zaaranżowanym pałacu. Po mszy świętej  korowód przeszedł ulicami Piłsudskiego i Kościuszki do pomnika Bł. Ludwika Gietyngiera z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP w Żarkach.

Do kolorowego korowodu dołączyli bracia paulini, uczniowie szkoły Podstawowej w Zawadzie, reprezentacji ochotniczych straży z ternu gminy Żarki, przedszkolaki wraz z rodzicami. Na czele orszaku wędrowały dziewczynki w anielskich przebraniach, tuż za nimi podążali Trzej Królowie  oraz Matka Boża z Dzieciątkiem i Święty Józef.
Uczestnikom orszaku rozdawano korony oraz śpiewniki, które pochodziły z Fundacji Trzech Króli, która koordynuje w całym kraju akcję organizowania orszaków. W tym roku do fundacji zgłoszono 186 miejscowości w Polsce, w tym Żarki oraz m.in. Częstochowę, Wieluń, Działoszyn. Warto dodać, iż orszaki były organizowane w 7 krajach na trzech kontynentach.

- Składam serdeczne podziękowania za udział w orszaku oraz za zabezpieczenie imprezy policjantom, strażakom ochotnikom i strażnikom miejskim – mówi ksiądz proboszcz Jan Wajs.
 

07

STY

2014

5233

razy

czytano