Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Jasełka i kolędy w Domu Kultury w Żarkach

Jasełka i kolędy w Domu Kultury w Żarkach

W dniu 5 stycznia na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawione zostały Jasełka przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. W. Szafera w Żarkach. Dzieci w przepięknych strojach przypomniały wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. W przygotowanie przedstawienia zaangażowane były nauczycielki: Anna Madejska, Danuta Radosz, Justyna Kiser, Magdalena Surma i Sylwia Frydrych-Góral, które odpowiadała za stronę muzyczną występu. Kolędy w trakcie prezentacji śpiewał i grał zespół Iskra.

Po przedstawieniu na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze z Gminy Żarki: Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej, Carmen z Przybynowa, Kłos z Jaworznika, Ostrówiolinki z Ostrowa i Lira z Żarek. Po raz pierwszy zaśpiewały również dziewczęta z Wysoki Lelowskiej, które przygotował Krzysztof Szymaniec w ramach zajęć świetlicowych, realizowanych ze wzmocnienia świetlic w gminie Żarki.

Podczas przeglądu zaprezentowane zostały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, zarówno te znane, jak i te rzadko słyszane w naszych domach. Organizatorem tej uroczystości był Miejsko-Gminny  Ośrodek Kultury w Żarkach i Szkoła Podstawowa w Żarkach.
 

09

STY

2014

1767

razy

czytano