Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Spotkanie wigilijne w przybynowskiej szkole

Spotkanie wigilijne w przybynowskiej szkole

Czas Bożego Narodzenia jest okresem szczególnym, pełnym ciepła i wzajemnej serdeczności. Atmosferę tych świąt najpełniej odczuwa się we wspólnocie, gdzie ludzie wzajemnie obdarowują się dobrym słowem, poświęconym czasem, uśmiechem. W Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie tradycją jest dbałość o tworzenie radosnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze przygotowania, podobnie jak dawniej w domach, rozpoczynają się już na początku adwentu od wykonywania ozdób choinkowych, stroików i szopek. Te ostatnie biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym wspólnie przez przybynowską podstawówkę, miejscową parafię i gospodarstwo agroturystyczne  ,,Pod skałką".
 

Tradycją naszej szkoły są również widowiska jasełkowe. W tym roku koło teatralne działające pod kierunkiem Edyty Brodzik przygotowało przedstawienie pt. ,,W hipermarkecie", które zostało zaprezentowane przed rodzicami 18 grudnia 2013r. oraz następnego dnia podczas Szkolnej Wigilii z udziałem emerytowanych pracowników szkoły, burmistrza MiG Żarki - Klemensa Podlejskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Żarkach  Andrzeja Jakóbczaka, radnych - Henryka Świerdzy i Romana Warty, dyrektora ZEAOS - Jakuba Grabowskiego, księdza proboszcza - Romana Cera oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Uczniowie klas IV- VI wcielili się w rozmaite role: były podstępne diabełki, które za cel obrały sobie zwalczenie ducha świąt, były też przepiękne aniołki walczące ze złem i pragnące zasiać iskierkę dobra wśród ludzi. Ale przede wszystkim na scenie pojawiali się zwykli zabiegani klienci hipermarketu robiący gorączkowe zakupy przedswiąteczne, a mianowicie bogaci rodzice, którzy poszukują zajmującego prezentu dla ich syna, babcia i jej rozpieszczony wnuczek Pawełek, para biznesmenów, wścibskie sąsiadki, czy wyluzowane nastolatki. Wszystkich kusiły sklepowe obniżki i promocje. A jeżeli ktoś miał jakiekolwiek skrupuły, bo obiecał pomóc żonie albo spędzić święta z rodziną, natychmiast pojawiał się mikołaj - pracownik sklepu - który obiecywał spełnienie marzeń za jedyne 9,99 z Vat. Na szczęście, w porę wieść o narodzinach Jezusa obudziło w bohaterach coś, co nakazywało im opuścić ten gwarny jarmark i zająć się tym, co w Bożym Narodzeniu najważniejsze- Cudem, który zbawił świat.

Przestawienie zostało nagrodzone zakończone krótkim koncertem kolęd przygotowanym przez uczennice klasy III pod kierunkiem Marcina Todynka. Publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami. Słowa uznania skierowali do uczniów również przybyli goście -  K. Podlejski, A. Jakóbczak i ks. R. Cer.
W drugiej części spotkania zostały ogłoszone wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na "Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową". Celem tego konkursu było przypomnienie i przybliżenie dzieciom obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz ożywienie uśpionej tradycji i pokazanie, że może ona z powodzeniem funkcjonować również we współczesnym świecie. Prace  plastyczne oraz szopki były wykonane bardzo estetycznie, zostały wystawione w szkole.  Komisja  konkursowa przyznała następujące miejsca:

Kategoria przedszkolna:
I miejsce: Zuzanna Dyja – oddział przedszkolny w Przybynowie
II miejsce: Kinga Zagusta – oddział przedszkolny w Przybynowie

Kategoria klasy I – III:
I miejsce: Daria Oleksiak kl. III – SP Przybynów
II miejsce: Gabriela Ptak kl. III – SP Przybynów
                 Nausica Baseggi kl.I – SP Żarki
III miejsce: Szymon Zagusta kl. II – SP Przybynów
Wyróżnienie: Małgorzata Dudek kl. II – SP Przybynów, Jan Koral kl. I – SP Żarki

Kategoria klasy IV – VI:
I miejsce: Wiktoria Podsiadlik kl. V – SP Przybynów
II miejsce: Weronika i Wiktor Strzeleccy –  SP Jaworznik
III miejsce: Aleksandra Myga kl. V – SP Przybynów
Wyróżnienie: Milena Kwiecińska kl. V – SP Przybynów

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów zwycięzcom oraz uczestnikom dokonała pani dyrektor Edyta Brodzik, ksiądz proboszcz Roman Cer oraz pani Barbara Socha. Za przebieg konkursu była odpowiedzialna katechetka Anna Poll.
W styczniu planowana jest wystawa pokonkursowa prac w kościele parafialnym i magistracie UMiG Żarki.


  

13

STY

2014

1459

razy

czytano