Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wielka Orkiestra z muzyką, tańcem i Światełkiem do Nieba.

Wielka Orkiestra z muzyką, tańcem i Światełkiem do Nieba.

Kwota 11 015,85 zł trafiła do puszek 50 wolontariuszy na terenie Gminy Żarki. Kwestowano w szkołach, na ulicach, u przedsiębiorców, w czasie finału w Domu Kultury w Żarkach.

Ostatnie niedzielne popołudnie (12.01.) upłynęło w Żarkach pod znakiem czerwonego serduszka. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Żarkach Klemensa Podlejskiego. Koordynatorem sztabu był Janusz Garncarz z Żarek.

- Zbiórka rozpoczęła się jeszcze przed finałową niedzielą np. w szkołach. Cieszę się, że mieszkańcy gminy Żarki otworzyli swoje serca i portfele, aby wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Janusz Garncarz  - Wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

W niedzielę sala Domu Kultury wypełniła się po brzegi za sprawą licznych prezentacji. Był występ grup taneczno-teatralnych Katarzyny Miklas. Następnie sceną zawładnęły przedszkolaki pod kierunkiem: Elżbiety Maszczyk, Anny Pompy, Teresy Ociepki, Iwony Wierzbickiej, Katarzyny Niepiekło, Marleny Pompy, Katarzyny Nowakowskiej.  Z zainteresowaniem przyjęto prezentację Ogniska Baletowego prowadzonego pod fachowym okiem baletmistrza Łukasza Zasika i akompaniatorki Niny Otręby. Były prezentacje taneczne uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach. Za ich przygotowanie odpowiadały Agnieszka Stróżna i Mariola Pasikowska. Pokaz gimnastyki sportowej został wykonany pod czujnym okiem nauczycielki Anny Hamerli. Tanecznymi popisami zaimponował Kacper Dyja. Brawami nagrodzono piosenki w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Zawadzie, za które odpowiadali Elżbieta Kleszczewska i Marcin Todynek.

Swoje umiejętności  wokalne zaprezentowały: Żaneta Nowakowska i Dominika Rasztabiga oraz Magdalena Chałupa. Tej ostatniej towarzyszyli z akompaniamentem na wesoło Piotr Jeziorek i Andrzej Gzieło. Był również pokaz pierwszej pomocy na wesoło przygotowany przez OSP w Żarkach i artystyczne prezentacje uczniów Zespołu Szkół w Żarkach.

Gromkie brawa zebrał Zespół Szkoła Rocka z Żarek Letnisko w składzie: Nadia Hutna – spiew, Maks Zalega – gitara, Jan Zalega – pianino, Igor Szwej – perkusja. Udany koncert na zakończenie dał Zespół The Neverender. Pracownicy Aktywnego Centrum Zdrowia wykonywali badania, licytowano gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym pocztówkę z autografem perkusisty The Rolling Stones, koszuli, fotosy z podpisami Jurka Owsiaka, kalendarze, koszulkę Przemka Oziębały  i szereg innych przedmiotów.
- Dziękuję wszystkim osobom, firmom i instytucjom za wsparcie tegorocznej imprezy – mówi Magdalena Brzegowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach.


Sponsorzy i partnerzy:
Gminy Żarki
MGOK w Żarkach
Radna Agnieszka Skorek
Centrum Inicjatyw Lokalnych
Wyższa Szkoła Humanitas
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Żarkach -Aktywne Centrum Zdrowia
Szkoły Podstawowe w: Żarkach, Zawadzie, Przybynowie i Jaworzniku
Przedszkole Publiczne w Żarkach
Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach,
OSP w Żarkach
Firma Elgar
Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach  Andrzej Jakóbczak
Bank BGŻ
Skład Budowlany Jurek

Patronat Medialny: Gazeta Myszkowska

 

14

STY

2014

1870

razy

czytano