Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kocham Cię, Babciu. Kocham Cię, Dziadku

Kocham Cię, Babciu. Kocham Cię, Dziadku

Miłą, na stałe wpisaną w kalendarz uroczystością w Szkole Podstawowej im.Integracji Europejskiej w Przybynowie, jest coroczne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które nierzadko znane są nam tylko z kart książek. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Obojga szanuje się za wyrozumiałość, cierpliwość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.
W dniu 16 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez uczniów klasy III wraz z wychowawczynią Zdzisławą Kapuściak.
Na początek uczniowie zaprezentowali się w widowisku bajkowym,  w którym zobaczyliśmy Królewnę Śnieżkę, Jasia i Małgosię, Kopciuszka oraz wiele innych barwnych postaci. Przedstawienie w sposób humorystyczny ukazywało, jakie są skutki niewłaściwego odżywiania się, braku higieny czy też otwierania drzwi nieznajomym. Była to jednocześnie pożyteczna lekcja z profilaktyki. Wszyscy trzecioklasiści  wykazali się umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi i wokalnymi. W dalszej części przedstawiły wzruszające wiersze, piosenki oraz bezcenną, „rekomendowaną przez NFZ” receptę na długie życie. Przeprowadzono również sondaż, w którym wnuki w sposób niezwykle szczery i serdeczny wypowiadały się na temat: „Za co kocham swoją babcię?”, „Co najbardziej lubi robić mój dziadek?”.                                                           

Po części artystycznej dyrektor Edyta Brodzik złożyła wszystkim obecnym życzenia z okazji ich święta, a dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Były to piękne błyszczące kule śnieżne oraz laurki.
Na zakończenie babcie i dziadkowie wzięli udział w zabawie z wnukami. Przygotowano dla nich  quiz „Czy znasz swoją babcię –Czy znasz swojego wnuka?”.

Z kolei w grupie przedszkolnej podobna impreza odbyła się 17 stycznia. Program artystyczny, przygotowany przez dzieciaki pod kierunkiem wychowawcy Izabeli Piaseckiej, również podzielony był na dwie części. Pierwsza to w większości zabawne wiersze i piosenki, związane tematycznie ze świętem kochanych seniorów, po której roześmiane wnuczki wręczyły słoneczne tulipany budzące tęsknotę za wiosną.

Drugą część wypełniły Jasełka. Uroczystość ta także wpisana jest na stałe w program imprez przedszkolnych. To już tradycja, że dzieci w okolicach Świąt Bożego Narodzenia zapraszają swoich rodziców na Jasełka, a następnie prezentują je Babciom i Dziadkom. W tym roku przedstawienie nosiło tytuł  „Maleńka Dziecina wśród bajkowych postaci”. Dzieci oraz ich rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowując wspaniałe stroje. W czasie występu można było zawitać do zamczyska Złej Królowej, na kolację wigilijną do Śnieżki i krasnoludków, czy też spotkać Babcię, Czerwonego Kapturka i wilka,  a także złą macochę wraz z jej córkami  i Kopciuszkiem. We wszystkich negatywnych postaciach nastąpiła jednak przemiana, gdyż wraz z Aniołem odwiedziły małego Jezusa w żłóbku. Cała inscenizacja przeplatana była kolędami, w śpiewanie których chętnie włączyli się goście.
Obie uroczystości uwieńczył słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Babcie i dziadkowie radośnie spędzili czas.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków i przez nich doceniani nie tylko od święta, ale każdego dnia.
 

27

STY

2014

1368

razy

czytano