Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Narciarze biegowi ruszyli na trasę!

Narciarze biegowi ruszyli na trasę!

Amatorzy narciarstwa biegowego związani z Klubem Biegacza Narciarskiego zaraz po pierwszych opadach śniegu rozpoczęli sezon wybierając się z młodzieżą z Leśniowa i Przewodziszowic na wycieczkę szklakiem turystycznym do Czatachowy.

Narciarze skorzystali z nowej infrastruktury turystycznej, czyli tras spacerowych wybudowanych w 2013 roku. W Przewodziszowicach w Gminie Żarki zaczyna się polecana dla narciarzy biegowych trasa w formie 9-kilometrowej pętli przebiegającej przez urokliwe zakątki Jury. Po drodze można zobaczyć: Skały Rajce w Przewodziszowicach, Strażnicę w Przewodziszowicach, Pustelnię św. Ducha w Czatachowie.

- Ruch na nartach biegowych zbliżony jest do naturalnego chodu i to powoduje, że rekreację na biegówkach mogą  uprawiać ludzie w różnym wieku, o zróżnicowanym poziomie przygotowania kondycyjnego i sprawnościowego. Biegi narciarskie są prostą, zdrową i szeroko dostępną formą ruchu. Każdy, kto lubi spędzać wolny czas aktywnie powinien spróbować narciarstwa biegowego i poczuć na własnym ciele,  jakie korzyści  to ze sobą niesie  – przekonuje Łukasz Jakóbczak z Przewodziszowic.

Trasa z Pzrewodziszowic w kierunku Czatachowy jest piękna pod względem krajobrazowym. Jeśli ktoś ma ochotę ją poznać, to serdecznie zapraszamy do Klubu Biegacza gdzie można wypożyczyć sprzęt i umówić się z przewodnikiem na przebiegniecie tej trasy, ale oczywiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu pod numerem:  664 715 931.
 

28

STY

2014

1396

razy

czytano