Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Uczciwi i wzorowi.

Norbert Gradek z żareckiego Gimnazjum oraz dwaj uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach Bartosz Stodółkiewicz i Adrian Magiera odebrali specjalne podziękowania za wykazanie obywatelskiej postawy i  wzorcowe zachowanie.

Przypomnijmy jesienią ubiegłego roku trzej chłopcy znaleźli pieniądze na ulicy. To było po południu. Dwóch uczniów szkoły podstawowej i jeden gimnazjalista jechało na rowerach. Banknoty leżały na ulicy. Dzieci zebrały pieniądze i razem z rodzicami poszły na policję. Suma była spora. Po jakimś czasie znalazł się właściciel pieniędzy i odebrał to, co zgubił. Znaleźnego nie pozostawił.

Dyrektorzy szkół wspólnie z burmistrzem Żarek uznali, iż chłopcom należy się specjalne podziękowanie. Uczniowie zareagowali prawidłowo. Suma była niemała, mogli się podzielić, ale wybrali rozwiązanie, jak najbardziej uczciwe i zwrócili pieniądze. Dlatego na zakończenie pierwszego półrocza w Gimnazjum w Żarkach i w Szkole Podstawowej w Żarkach zorganizowano specjalne apele. Gimnazjalista Norbert Gradek i szóstoklasiści Bartosz Stodółkiewicz i Adrian Magiera otrzymali od kolegów i nauczycieli zasłużone brawa. Specjalne podziękowania i prezenty przekazali: dyrektor Gimnazjum Anna Janocha, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej Aneta Bernacka, burmistrz Klemens Podlejski, dyrektor podstawówki Tadeusz Pakuła, komendant Straży Miejskiej Mariusz Nowak. Chłopcom nie schodzi uśmiech z twarzy.

- To było bardzo dobre zachowanie. Warto tę trójkę stawiać jako wzór. Wokół jest wiele przykładów negatywnych, tym bardziej warto nagłaśniać pozytywne przykłady. Chłopcy postąpili uczciwie i po ludzku. Ich postawa zasługuje na uznanie – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

04

LUT

2014

1691

razy

czytano