Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Młodzież zaprasza do udziału w projekcie

Młodzież zaprasza do udziału w projekcie

W dniu 31 stycznia młodzież z Czatachowy zorganizowała spotkanie informacyjne dla mieszkańców dotyczące realizowanego przez nich projektu o nazwie „Co w sobie chowa Czatachowa”. Odbyło się  ono w miejscowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Grupa inicjatywna, w skład której wchodzi kilka młodych kobiet:  Paulina Stępień, Monika Stępień, Marta Wieszczura, Sylwia Stempień, postanowiła poprzez spotkanie informacyjne, przedstawić mieszkańcom plan działań w realizowanym przez nich projekcie.

- Celem naszego przedsięwzięcia stało się poznanie lokalnych tradycji, zwyczajów, kultury oraz obrzędów ludowych. Poprzez różnorodne warsztaty chciałybyśmy zadbać o integracje wszystkich mieszkańców naszej wsi – mówi Paulina Stępień, koordynatorka projektu, a jednocześnie członek grupy inicjatywnej.

Projekt ten składa się z kilku etapów, w których udział mogą wziąć zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy wsi.

- Poprzez pierwsze spotkanie chciałybyśmy zachęcić wszystkich do czynnego udziału w danym przedsięwzięciu, poprzez uczestnictwo w warsztatach plastycznych, rzemieślniczych, kulinarnych, jak również w spotkaniu muzycznym, które wkrótce planujemy zorganizować – mówi Sylwia Stempień.

Na podsumowanie projektu, które odbędzie się latem, grupa inicjatywna zaplanowała festyn. To właśnie na nim mieszkańcy wsi, gminy oraz turyści będą mogli spróbować specjałów kulinarnych. Nie zabraknie także innych atrakcji – wspólnej zabawy i dobrej muzyki.

Więcej informacji na temat projektu udziela Paulina Stępień (koordynator) pod numerem telefonu 725034791. Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

06

LUT

2014

1440

razy

czytano