Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Ministerstwo Sprawiedliwości wzorem lat ubiegłych organizuje w dnia 24 lutego – 1 marca 2014 roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W tegoroczne obchody włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, a także Krakowa Rada Kuratorów.

W dniach 24 lutego – 1 marca osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w 15 Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w godz. 10.00 - 18.00, natomiast w sobotę w godz. 10.00 – 13.00.

Lista ośrodków i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie http://www.pokrzywdzeni.gov.pl/siec-pomocy/
 

Do akcji przyłaczyła sie również Prokuratura Rejonowa w Myszkowie. Prokuratorzy w pokojach nt 11 i 19 będą udzielać porad i konsultacji w dniach 24 do 28 lutego w godzinach urzędowania. Adres: Myszków, ul. Koscielna 15, tel. 34 313 19 16.

10

LUT

2014

1145

razy

czytano