Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Daria Latos, Małgorzata Fiutek, Hubert Siurda ze Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz Kamil Musiał, Damian Pytlarz i Piotr Szczepanek z Gimnazjum pokonali dzisiaj (20.02.) rywali  w Turnieju Wiedzy Pożarniczej Szczebla Gminnego i będą reprezentować Gminę Żarki w konkursie na szczeblu powiatowym w dniu 31 marca.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów z Gimnazjum w Żarkach oraz 12 ze Szkoły Podstawowej w Żarkach. Najpierw trzeba było rozwiązać test składający się z 16 pytań o różnym stopniu trudności w poszczególnych kategoriach wiekowych. Z każdej grupy wyłoniono po pięciu najlepszych zawodników po sprawdzeniu testów.

- Następnie każdy z dziesięciu osób stawał przed jury i odpowiadał na wylosowane pytania. Tak wyłoniono dwie najlepsze trójki w każdej kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum – informuje Andrzej Gzieło, jeden z członków jury.

W komisji oceniającej zasiadali również: Bogusława Caboń, Ireneusz Hajdas, Grzegorz Pompa, Jarosław Labocha. Po konkursie dzieci i młodzież zostały zaproszone przez ochotników do zapoznania się ze sprzętem strażackim, który jest dostępny w remizie OSP w Żarkach.

(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

20

LUT

2014

1607

razy

czytano