Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Rusza przebudowa dróg w centrum Żarek.

Rusza przebudowa dróg w centrum Żarek.

Spółka z Larix z Lublińca za cenę brutto 1 593 674,65zł przebuduje ulice Kościuszki, Poprzeczną, Armii Krajowej, Żwirki i Wigury. Umowa z Gminą Żarki została podpisana w dniu 26 lutego. W przetargu wystartowało 7 firm.

- Przystępujemy do jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w tym roku. Prace rozpoczną się w marcu. Inwestycja będzie realizowana do końca października  tego roku – informuje burmistrz Klemens Podlejski.

Inwestycja obejmuje centrum miasteczka. W ramach przebudowy zaplanowano: nowe jezdnie i chodnik na ulicach: Kościuszki, Poprzecznej, Żwirki i Wigury,  Armii Krajowej. W ciągu ul. Poprzecznej zaplanowano ,,mini rondo" będące zarazem progiem zwalniającym, a dalej ciąg pieszo-jezdny. Projekt obejmuje również odwodnienie, zaprojektowano rozbudowę oświetlenia przy ul. Żwirki i Wigury poprzez  zamontowanie dodatkowych latarń wyposażonych w oprawę oświetleniową ze źródłem typu LED.

Zadnie w tym momencie gmina będzie realizowane ze środków własnych. W ub. roku został złożony wniosek w ramach "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój". Wciąż nie ma ostatecznej decyzji, czy ta inwestycja uzyska dofinansowanie z tzw. schetynówek.

- Prosimy o cierpliwość mieszkańców i gości. Inwestycja jest realizowana m.in. przy przystankach autobusowych i przy urzędzie oraz Aktywnym Centrum Zdrowia. W tym obszarze funkcjonuje sporo prywatnych firm. Prace będziemy się starali przeprowadzać tak, aby utrudnień komunikacyjnych było jak najmniej. Całkowicie jednak nie da się ich uniknąć – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski.
 

27

LUT

2014

2189

razy

czytano