Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

W muzycznych rytmach w Czatachowie.

W muzycznych rytmach w Czatachowie.

W dniach 22 lutego i 1 marca realizatorki projektu „Co w sobie chowa Czatachowa” zorganizowały warsztaty muzyczne dla mieszkańców wsi. Odbywały się one w miejscowej remizie OSP Czatachowa.

Warsztaty muzyczne przewidziane były na dwa spotkania, odbywały się one w soboty o godzinie 18:00. Młodzież zachęcała do uczestnictwa w nich mieszkańców wsi oraz  pobliskich miejscowości.

- W warsztatach muzycznych wzięły udział nie tylko młode osoby, większość stanowili mieszkańcy w wieku dojrzałym – mówi Paulina Stępień, koordynatorka projektu.

Spotkania podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy z nich odbył się 22 lutego, to właśnie na nim uczestnicy poznawali piosenki ludowe oraz wspólnie śpiewali wraz z kapelą „Sami Swoi”. Drugi etap odbył się 1 marca, miał on charakter konkursu karaoke.

- W konkursie tym brały udział osoby śpiewające w grupie, nie zabrakło również solistów, chcących pochwalić się swoim talentem wokalnym indywidualnie – mówi Monika Stępień, członek grupy inicjatywnej.

Turniej karaoke miał nieco inny charakter niż konkursy tego typu, ponieważ jego akompaniament zapewniała muzyka grana na żywo, przez kapelę „Sami Swoi”. Zespół ten stanowił też Jury imprezy. W przedsięwzięciu tym wzięło udział kilka grup wokalnych, spośród których wybrano zwycięzców. Laureatem okazała się grupa młodych kobiet, w skład których wchodzą: Stępień Monika, Wieszczura Marta, Lada Katarzyna, Lada Magdalena, Majchrzak Agnieszka śpiewająca piosenkę „Hej Sokoły”.

- Jest to dla nas wielkie zaskoczenie, ponieważ nie spodziewałyśmy się zwycięstwa, poprzez takie spotkania, my jako młode osoby, miałyśmy okazję poznać wiele zapomnianych już piosenek ludowych – mówi Marta Wieszczura, laureatka turnieju.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrodę główną, którą jest występ na festynie organizowanym w czerwcu.

Więcej informacji na temat projektu udziela Paulina Stępień (koordynator) pod numerem telefonu 725034791. Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

03

MAR

2014

1335

razy

czytano