Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Targ z bankomatem i większą liczbą parkingów.

Targ z bankomatem i większą liczbą parkingów.

Przybywa parkingów i dróg w obrębie targowiska miejskiego w Żarkach. Do dyspozycji klientów i kupców oddano wyremontowany budynek socjalny z zapleczem sanitarnym przy ul. Piaski. Działa tu również 24 h bankomat Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie.

Trwa rozbudowa targowiska miejskiego w Żarkach. Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec czerwca tego roku. Zadanie zostało rozpoczęte w ubiegłym roku. Jest współfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Mój rynek”. Wartość zadania: 1 550 321,14 zł, dofinansowanie 897 410,24 zł, środki własne zaangażowane przez Gminę Żarki wynoszą 652 910,90 zł. Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu firma: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Myszków z siedzibą w Żarkach.

- W ramach zadania trwa utwardzenie powierzchni dróg dojazdowo-manewrowych, budowa chodników na terenie targowiska z uzupełnieniem istniejącego oświetlenia i odwodnienia, powstaje 180 miejsc parkingowych, w tym 4 stanowisk dla niepełnosprawnych – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Teraz intensywne prace trwają przy ulicy łączącej ul. Leśniowską z obszarem targowiska. Ulica jest poszerzana, przekładane są media, dopiero potem będzie kładziona nowa nawierzchnia. Poprawiane są warunki sprzedaży na placu targowym, na którym prowadzony jest obrót zwierzętami, w tym utwardzenie placu, oświetlenie, przyłączenie i zapewnienie dostępu do bieżącej wody przeznaczonej do napojenia gromadzonych zwierząt, wydzielenie miejsca przeznaczonego do izolacji zwierząt agresywnych lub chorych, z miejsc dla poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich, remont rampy do wyładunku zwierząt, prace kanalizacyjne, odpływ wody deszczowej, montaż barierek, ogrodzenie.
 

Został już przebudowany szalet oraz wydzielone w nim pomieszczenia sanitarno-higieniczne z myślą o kupujących i sprzedających przy ul. Piaski.Zamontowano rownież przewijak dla dzieci.

- Budynek przeszedł gruntowny remont. Nie zmieniła się tylko bryła. Wnętrze  obiektu oraz elewacje zostały gruntowanie zmodernizowane  - dodaje burmistrz Klemens Podlejski.

Udogodnieniem dla klientów z pewnością będzie również uruchomienie bankomatu. Gotówkę można pobierać przez 24 godziny w nowym bankomacie Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego przy ul. Piaski 12.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Przemek Stala)
 

17

MAR

2014

2095

razy

czytano