Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dla najlepszej szkoły tablica multimedialna i projektor.

Dla najlepszej szkoły tablica multimedialna i projektor.

W dniu 17 marca (poniedziałek) miało miejsce zakończenie I edycji Turnieju Międzyszkolnego Gminy Żarki. W sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach zgromadzili się zawodnicy, opiekunowie oraz dyrektorzy szkół.

– Cieszę się, że udział w turnieju pogłębił wiedzę uczniów na temat znajomości gminy Żarki. Osiągnięto cele, jakie zostały postawione w ramach realizacji turnieju. Zwiększona wiedza to jedno, drugie to popularyzacja sportu wśród uczniów - powiedział dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół Jakub Grabowski.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom zabawy. Warto mieć wiedzę na temat miejsca, w którym się żyje – stwierdził Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach.

Następnie zawodnicy oraz opiekunowie zostali nagrodzeni sprzętem elektronicznym, słodyczami oraz gadżetami. Zwycięska drużyna wraz z opiekunem otrzymała m.in. tablety, a zwycięska szkoła - tablicę multimedialną wraz z projektorem. Odebrał ją dyrektor Szkoły Podstawowej Tadeusz Pakuła przy okazji wyrażając słowa podziękowania w imienu wszystkich placówek za przygotowanie turnieju.

Warto dodać, iż turniej odbywał się w 4 kwartalnych edycjach roku 2013. Gospodarzami poszczególnych etapów były szkoły podstawowe na terenie Gminy Żarki. Pięcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w obszarze wiedzy o gminie oraz w rozgrywkach sportowych. Każda z drużyn przygotował film/prezentację na temat obwodu swojej szkoły.

Klasyfikacja:
- I miejsce zajęła drużyna „Orlików” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach zdobywając 524 punkty,
- II miejsce zajęła drużyna „Iskra” ze Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie zdobywając 485 punktów,
- III miejsce zajęła drużyna „Orzełków” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku zdobywając 450 punktów,
- IV miejsce zajęła drużyna „Chochlików” ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, zdobywając 402 punkty.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
W dniu 27 marca roku rozpoczyna się II edycja Turnieju Międzyszkolnego Gminy Żarki. Pierwszy etap odbędzie się w szkole podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach.
(przygotowanie: Ania Marzec)
 

17

MAR

2014

1479

razy

czytano