Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kolorowe rękodzieło ludowe.

Kolorowe rękodzieło ludowe.

Kwiaty z bibuły, palmy wielkanocne, słomiane zające te i inne ozdoby powstały w ramach warsztatów z rękodzieła ludowego, które poprowadził wykwalifikowany plastyk w Czatachowie od 17 do 21 marca.
Przypomnijmy, iż w Czatachowie w tym roku jest realizowany projekt pt. „Co w sobie chowa Czatachowa” . Grupa inicjatywna w składzie: Paulina Stępień – koordynatorka, Monika Stępień, Marta Wieszczura, Sylwia Stempień, zrealizowała kolejny etap swojego autorskiego pomysłu, a mianowicie zajęcia plastyczno – techniczne.

- Poprzez zajęcia tego rodzaju chciałyśmy pokazać dzieciom, jak również przypomnieć osobom dorosłym jak dawniej wykonywano ozdoby świąteczne, tj. pająki, kwiaty z bibuły, palmy wielkanocne, słomiane zające – mówi koordynatorka projektu Paulina Stępień.
Kursy rękodzieła  ludowego trwały od poniedziałku do piątku (od 17do 21 marca), w wymiarze dwóch godzin dziennie w miejscowej remizie OSP.

- Każdemu spotkaniu towarzyszył inny rodzaj rękodzieła. Uczestnicy warsztatów nie tylko nauczyli się robienia kwiatów z bibuły, lecz również poznali sposoby zdobienia jajek wielkanocnych. Dużym zainteresowaniem, przede wszystkim dzieci, cieszyło się wykonanie ze słomy postaci Pani Wiosny, którą przywitano 21 marca – dodaje  Marta Wieszczura, członek grupy inicjatywnej.

Szkolenie poprowadziła Barbara Klimas – wykwalifikowany plastyk i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Zawadzie. Wytworzone rękodzieło ludowe będzie można zobaczyć na wystawie, która odbędzie się w czerwcu, podczas festynu organizowanego na podsumowanie projektu.

Więcej informacji na temat projektu udziela Paulina Stępień (koordynator) pod numerem telefonu 725034791. Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.
 

25

MAR

2014

1450

razy

czytano

3657/6255

umigzarki.pl

0

pierwsza źródłowa wzmianka o Żarkach

: Basen w Żarkach.

Basen w Żarkach.

: Ruiny w Żarkach.

Ruiny w Żarkach.

: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

: Wycieczka rowerowa.

Wycieczka rowerowa.

: Zabytkowe stodoły w Żarkach.

Zabytkowe stodoły w Żarkach.

: Muzeum w Żarkach.

Muzeum w Żarkach.

: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

: Widok na Żarki z lotu ptaka.

Widok na Żarki z lotu ptaka.

0

liczba mieszkańców

Logo: Miasto i Gmina Żarki.

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

:

:

:

:

:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.