Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Utrudnienia drogowe w centrum Żarek.

Utrudnienia drogowe w centrum Żarek.

W dniu 27 marca rozpoczęto prace przy przebudowie dróg w centrum Żarek. Żadna z  przebudowywanych ulic: Kościuszki, Poprzeczna, Armii Krajowej, Żwirki i Wigury nie jest wyłączona z ruchu. Kierowcy, rowerzyści i piesi musza się jednak liczyć z utrudnieniami.

Inwestorem jest Gmina Żarki. Zadanie realizuje spółka Larix z Lublińca za cenę brutto 1 593 674,65 zł. Umowa została podpisana w dniu 26 lutego. W przetargu wystartowało 7 firm.  Inwestycja będzie realizowana do końca października  tego roku

Inwestycja obejmuje centrum miasteczka. W ramach przebudowy zaplanowano: nowe jezdnie i chodnik na ulicach: Kościuszki, Poprzecznej, Żwirki i Wigury,  Armii Krajowej. W ciągu ul. Poprzecznej zaplanowano ,,mini rondo" będące zarazem progiem zwalniającym, a dalej ciąg pieszo-jezdny. Projekt obejmuje również odwodnienie, zaprojektowano rozbudowę oświetlenia przy ul. Żwirki i Wigury poprzez  zamontowanie dodatkowych latarń wyposażonych w oprawę oświetleniową ze źródłem typu LED.

- W pierwszym etapie prac zaplanowano budowę kanału deszczowego przy skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Żwirki i Wigury. Następnie będą kładzione chodniki i parkingi, w ostatnim etapie nawierzchnie. Nie planujemy wyłączać z ruchu żadnej z przebudowywanych ulic  – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Wszyscy  uczestnicy ruchu w centrum proszeni są o ostrożność i wyrozumiałość. Nagromadzenie sprzętu budowalnego, rozkopane drogi powodują, iż poruszanie się po centrum miasteczka może być bardziej kłopotliwe, szczególnie w dni targowe. Tym bardziej, że inwestycja jest realizowana przy przystankach autobusowych i przy urzędzie oraz Aktywnym Centrum Zdrowia. W tym obszarze funkcjonuje sporo prywatnych firm.

- Prosimy o cierpliwość mieszkańców i gości – mówi burmistrz Klemens Podlejski.
 
(tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta, zdjęcie: Przemek Stala)
 

28

MAR

2014

1697

razy

czytano