Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dofinasowanie na termomodernizację podstawówki w Zawadzie.

Dofinasowanie na termomodernizację podstawówki w Zawadzie.

Szkoła podstawowa w Zawadzie była ostatnim budynkiem oświatowym na terenie Gminy Żarki, która nie została podana termomodernizacji. To zadanie jest już w trakcie realizacji, a ostatnie dni marca przyniosły jeszcze jedna dobrą wiadomość. Jest szansa na dofinasowanie tej inwestycji.

W ostatnim tygodniu marca na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ukazała się lista zadań kwalifikujących się do dofinansowania - ochrona atmosfery. Zakończono merytoryczną ocenę wniosków, które zostały złożone w ramach naboru w ub. roku we wrześniu. Na liście zadań przewidzianych do dofinansowania znalazło się 237 zadań. Na drugim miejscu jest zadanie Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Zawadzie z kwotą dotacji 168 513,00 zł i pożyczki 86 460,00 zł.

- Będziemy uzupełniać dokumenty w celu podpisania umowy o dofinasowanie. Zrobimy, to jak najszybciej, gdyż zadanie jest już w trakcie realizacji – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Realizację inwestycji w Zawadzie, Gmina Żarki rozpoczęła w ubiegłym roku. Przed zimą wymieniono instalację c.o wraz ze źródłem ciepła. - Wprawdzie ostania zima nie była dotkliwa, ale poprzednie sezony zimowe i przestarzałe ogrzewanie sprawiały, iż w budynku odczuwano uciążliwości starego systemu grzewczego – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W połowie marca wróciła do prac przy Szkole Podstawowej w Zawadzie firma BAUTERM Rafał Jędrzejewski z Wanat. Do końca czerwca tego roku szkoła  ma zostać ocieplona. Zostaną wymienione stare okna i drzwi. Dzięki tym wszystkim zabiegom spadną rachunki za gaz, a do atmosfery będzie się dostawać mniej zanieczyszczeń.

- W 2009 roku wykonaliśmy termomodernizację Szkoły Podstawowej w Żarkach z dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ze wsparciem tego funduszu było realizowane zadanie w Szkole Podstawowej w Jaworzniku zakończone w ub. roku. W 2011 prace termomodernizacyjne wykonano przy przedszkolu w Żarkach i w Szkole Podstawowej w Przybynowie współfinasowane ze środków unijnych. Ze wsparciem dotacji europejskiej wybudowano również nowe gimnazjum – informuje burmistrz Klemens Podlejski. – Dzięki tym zabiegom wszystkie budynki oświatowe na terenie Gminy Żarki już wkrótce będzie można określić słowem ekologiczne, jak tylko prace w Zawadzie zostaną zakończone.

(tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Przemek Stala)
 

28

MAR

2014

1677

razy

czytano