Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Inwestycje drogowe w Żarkach i Jaworzniku.

Inwestycje drogowe w Żarkach i Jaworzniku.

Dzisiaj (8.04.) burmistrz Klemens Podlejski podpisał dwie umowy na realizację robót drogowych. W ciągu najbliższych miesięcy nowe nawierzchnie zyskają ul. Astrów, Kąkoli, Różana i Tulipanów w Żarkach oraz powstanie chodnik i parking wraz z odwodnieniem przy ul. Szkolnej w Jaworzniku.

Gmina Żarki zakończyła postępowania przetargowe na przełomie marca i kwietnia w przypadku obu zadań inwestycyjnych. Do przetargu nieograniczonego pn. Przebudowa dróg gminnych w Żarkach ul. Astrów, Kąkoli, Różana i Tulipanów zgłosiło się 12 firm. Została wybrana najtańsza oferta  firmy EMULBET SP. z o.o. z Poczesnej z ceną brutto: 813 659,23zł.  Do przetargu na budowę chodnika i parkingu wraz z odwodnieniem przy ul. Szkolnej w Jaworzniku zgłosiło się 8 wykonawców. Zwyciężył BUDOMAX Marcin Sieradzki z Jaskrowa koło Mstowa za cenę brutto: 232 900,82 zł.

Inwestycja na Osiedlu 600-lecia ma się zakończyć do końca sierpnia tego roku. Prace w Jaworzniku potrwają do końca czerwca bieżącego roku.  W Jaworzniku będzie wybudowany chodnik, parking oraz zjazdy indywidualne do szkoły i OSP przy drodze gminnej – ul. Szkolna w Jaworzniku. Zarówno chodnik jak i parking będą ułożone z kostki betonowej. Zjazdy zostaną wykonane w miejscach istniejących zjazdów i o szerokości, jak w stanie istniejącym. Będzie odwodniony budynek OSP oraz droga.
- Szkoła podstawowa została odwodniona w ubiegłym roku w ramach termomodernizacji obiektu – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Jeśli chodzi o Osiedle 600-lecia to gruntowna przebudowa zostanie wykonana w ciągu ulic Astrów, Kąkoli, Różana i Tulipanów w Żarkach. Ulice zyskają krawężniki, nawierzchnie z kostki, chodniki, będą wydzielone pasy zieleni, zaplanowano budowę zjazdów w miejscach już istniejących.

Intensywne prace trwają w centrum Żarek. Przebudowywane są ulice Kościuszki, Poprzeczną, Armii Krajowej, Żwirki i Wigury za kwotę 1 593 674,65 zł. - Inwestycja będzie realizowana do końca października  tego roku – informuje burmistrz Klemens Podlejski.
 

08

KWI

2014

1758

razy

czytano