Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

220 lat od Powstania Kościuszkowskiego.

220 lat od Powstania Kościuszkowskiego.

Wiązanki kwiatów, delegacja młodzieży, nauczycieli i samorządowców do tego interesujący program artystyczny. Tak uczczono w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki 220 rocznicę wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej.

Dzień Patrona obchodzono w dniu 8 kwietnia. Z tej okazji uczniowie liceum klasy IIab przygotowali program nawiązujący do czasów Tadeusza Kościuszki. Za przygotowanie tego wydarzenia odpowiadały nauczycielki: Alicja Misiak i Dagmara Jaskólska. Gośćmi specjalnymi byli: przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Marian Szczerbak, wicestarosta Mariusz Trepka, burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

- Co roku pamiętamy o naszym patronie szkoły. Ze względu na rocznicę historycznego wydarzenia chcieliśmy uczynić ten dzień jeszcze bardziej uroczystym – powiedziała dyrektor Mariola Piątek.

Po części artystycznej w szkole uczestnicy wydarzenia wyruszyli pod pomnik  Tadeusza Kościuszki przy skrzyżowaniu ulic Myszkowskiej i Strażackiej w Żarkach. Tu złożono kwiaty.

- Na ręce dyrektor Marioli Piątek składam podziękowania za program i przekazuję gratulacje dla nauczycieli i uczniów za dobre przygotowanie spotkania – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

Dodajmy, iż Zespół Szkół jest zaangażowany w przygotowanie konkursów wiedzy związanej z rocznicą Insurekcji Kościuszkowskiej.
- Nastawiamy się w tym roku na popularyzację tego tematu – dodaje dyrektor Mariola Piątek.

(przygotowanie i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

14

KWI

2014

9703

razy

czytano