Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Warsztaty kulinarne w Czatachowie - 10 maja.

Warsztaty kulinarne w Czatachowie - 10 maja.

Nie potrafisz gotować? Chcesz poznać receptury dawnego gotowania? W sobotę 10 maja 2014r. o godzinie 16:00 w Czatachowie odbędzie się pierwsze spotkanie integracyjne pod nazwą „Wspólne gotowanie”, które poprowadzą najstarsze mieszkanki wsi. Autorki projektu „Co w sobie chowa Czatachowa” zaplanowały kolejną część swojego przedsięwzięcia jakim będą warsztaty kulinarne.

- Bardzo serdecznie chciałybyśmy zaprosić wszystkich chętnych do uczestnictwa w naszych spotkaniach. To właśnie na nich będziemy uczyć się gotowania potraw, jakie niegdyś gotowali nasi dziadkowie – mówi Sylwia Stempień, członek grupy inicjatywnej. Spotkania kulinarne skierowane są nie tylko dla osób dorosłych, lecz również dla dzieci. Uczestnicy warsztatów nauczą się gotować polewkę, kluski prażuchy, zacierkę, itp. Cennych wskazówek udzielać będą szefowie kuchni, czyli najstarsze mieszkanki wsi. - Nasze spotkania kulinarne to nie tylko nauka gotowania, lecz również pieczenia. Celem naszych warsztatów jest integracja mieszkańców gminy oraz nauka współpracy i współdziałania w grupie. Nic tak nie jednoczy jak wspólne gotowanie i wspólny stół – mówi koordynatorka projektu Paulina Stępień.

Kursy gotowania odbywać się będą przez trzy soboty (10, 17, 24 maj 2014r), w dni wolne od pracy, w wymiarze dwóch godzin dziennie.

Więcej informacji na temat projektu udziela Paulina Stępień (koordynator) pod numerem telefonu 725034791. Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

 

06

MAJ

2014

1100

razy

czytano