Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

3 Maja w Żarkach

W dniu 3 maja 2014 r. w Żarkach obchodzone było Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym, po której przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Żarek wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik błogosławionego  ks. L. Gietyngiera, pomnik T. Kościuszki i pod pomnik św. Floriana, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Klemens Podlejski a delegacje złożyły wiązanki.

Po południu w kościele parafialnym odbyło się spotkanie patriotyczno-religijne, przygotowane przez Akcję Katolicką, Wolontariat Młodzieży i księży Parafii w Żarkach. W trakcie półtoragodzinnej uroczystości zaprezentowane zostały utwory muzyczne, poetyckie i refleksyjne związane z tematami Ojczyzny, Miłosierdzia Bożego i Rodziny. Wszyscy zebrani mogli zaśpiewać z Chórem Parafialnym min.  „Marsz, marsz Polonia”, „Bogurodzica Dziewica”.
Organizatorami uroczystości 3 Maja były: MGOK Żarki, UMiG Żarki,   Akcja Katolicka, Wolontariat Młodzieży i księża Parafii w Żarkach.

09

MAJ

2014

17334

razy

czytano