Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Harmonogram odbioru odpadów!

Harmonogram odbioru odpadów!

Praktycznie nie ulega zmianie harmonogram wywozu odpadów w zakresie odpadów zmieszanych i segregowanych. Pojawiła się modyfikacja w zakresie odbioru śmieci z obszarów o przeważającej zabudowie letniskowej. I tak w drugi czwartek miesiąca śmieci nadal będą odbierane w Jaworzniku, ale za wyjątkiem ulic ul. Zamkowej,  Ściegiennej,  Czarnego Kamienia. Tu śmieciarki pojawią się w drugą sobotę miesiąca. Tego dnia odbiorą również nieczystości z Przybynowa z ul. Letniskowej i Zaborza z ulic: Leśna i Rzeczna. Zmienia się za to firma, która odbiera nieczystości od mieszkańców Gminy Żarki.

W dniu 19 maja została podpisana umowa między Gminą Żarki, a spółką Ochrona Środowiska z Kamienicy Polskiej.  Firma została wyłoniona w przetargu na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Żarki. Do przetargu stanęło 7 firm. Najtańszą ofertę w wysokości 1 048 176,00 zł zgłosiła firma z Kamienicy Polskiej. Płatność od osoby 5,80 zł, najwyższa stawka sięgała 14,36 zł. Zgodnie z umową spółka będzie odbierała przez dwa lata odpady z terenu Gminy Żarki.

Przypomnijmy, iż w tym roku dla każdej posesji Gmina Żarki zakupiła kosze o pojemnościach: 120 l – 1765 sztuk, 240 l – 1225 sztuk, 360 l – 260 sztuk, 1100 l – 38 sztuk. Kosze rozdysponowano wśród mieszkańców. Gmina Żarki jest jedyną w tej części województwa, która zdecydowała się na takie rozwiązanie.

- Dzięki temu mieszkaniec ma kosz na posesji na stałe. Zmiana firmy wywożącej odpady nie oznacza braku kosza. Nie chcieliśmy już narażać mieszkańców na to, iż z każdym przetargiem mogą pozostać bez odpowiedniego pojemnika – mówi burmistrz Żarek. Klemens Podlejski.
(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

PONIŻEJ ZAKTUALIZOWANY HARMONOGRAM

20

MAJ

2014

2563

razy

czytano