Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Aktywna integracja - ruszyły szkolenia.

Aktywna integracja - ruszyły szkolenia.

Rok 2014 jest kolejnym, w trakcie którego grupa bezrobotnych zdobywa nowe umiejętności. Z unijnego wsparcia korzystają 22 osoby z terenu Gminy Żarki. W maju rozpoczęły się warsztaty z psychologiem w ramach projektu "Aktywna integracja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych na terenie gminy Żarki" w projekcie bierze udział 22 osoby.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach zakończył nabór uczestników do realizowanego w latach 2014r. - 2015 r.  projektu systemowego „Aktywna integracja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych na terenie gminy Żarki”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Przystąpiło do niego 22 osoby, w tym 5 panów.  Celem Projektu  jest poprawa dostępu do zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestnicy są w wieku aktywności zawodowej, ale do tej pory mieli trudności z podejmowaniem pracy z różnych powodów.

- Rekrutacja została zakończona w kwietniu. W maju ruszyły szkolenia, pierwsze z psychologiem – informuje Agnieszka Pala-Czyż z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.

Najpierw uczestnicy szkolenia spotykali się indywidulanie z psychologiem, kolejne zajęcia miały już charakter grupowy. Jeszcze w maju zaplanowano spotkanie z zakresu równości szans. W czerwcu grupa zacznie współpracę z doradcą zawodowym, a w okresie wakacyjnym przewidziano szkolenia zawodowe.
- Każdego roku najważniejszym elementem projektu jest możliwość korzystania z  kursów umożliwiających zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych – wyjaśnia Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Agnieszka Pala-Czyż)
 

20

MAJ

2014

1253

razy

czytano