Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Staż w firmach informatycznych.

Staż w firmach informatycznych.

W dniu 17 maja 2014 r. grupa 16 uczniów techników informatycznego wraz z 2 opiekunami wróciła z 2-tygodniowego pobytu ze  stażu w Londynie, który był realizowany w ramach projektu „Mobilność kluczem do sukcesu - staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, nr projektu 2013-1- PL1-LEO01-37023, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Do udziału w stażu ubiegało się 23 uczniów. Uczniowie którzy spełnili kryteria naboru przed wyjazdem uczestniczyli w kursie z języka angielskiego, szkoleniu z przygotowania pedagogicznego oraz przygotowaniu kulturowym.
Staż realizowali w firmach informatycznych: Micrologic, FCL College IT, IT Soho, RAaw, Stamford Hill Computers, Prontaprint, 64 Computers, KF Computers and Imaging, IT Village, Retro Base Ltd, Bright Sparks Project, Laptop Outlet, Hitech Computer Repairs.
W weekend uczniowie zwiedzili wiele atrakcji turystycznych Londynu m.in. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, London Eye,  Trafalgar Square, Tate Modern, Muzeum Historii Naturalnej, The British Museum, Big Ben, Tower of London, Kościół Westminster Abbey, Pałac Buckingham, i wiele innych,

Stażyści nabyli szereg przydatnych umiejętności tak zawodowych jak i społeczno - językowych. Poruszanie się po Londynie, wykonywanie przydzielonych zadań w firmach informatycznych, porozumiewanie się z rodzinami brytyjskimi lub współpracownikami to dla każdego z naszych uczniów sytuacje dnia codziennego.

Pracodawcy byli zachwyceni dyscypliną, przygotowaniem zawodowym i chęcią nauczenia się nowych rzeczy przez uczestników stażu.

przygotowanie: Koordynator projektu Jolanta Zamora
 

23

MAJ

2014

1493

razy

czytano