Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

V Międzyszkolny Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

V Międzyszkolny Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

W Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik oraz Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.  Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Edyta Brodzik. Do konkursu zgłosiły się trzyosobowe drużyny ze szkół z Jaworznika, Zawady, Żarek i Przybynowa. Konkurs obejmował zagadnienia z historii unii i znajomości krajów należących do Unii. Składał się z czterech rund, a w każdej z nich były do wykonania dwa zadania grupowe i  indywidualne.

W czasie oczekiwania na wyniki publiczność wspaniale bawiła się, oglądając prezentację  tańców narodowych z wybranych krajów Unii Europejskiej, pokaz przygotowali uczniowie  klasy III, IV i VI. Szczególną atrakcją dla wszystkich przybyłych gości był występ uczennicy klasy III Sary Korumbel. Dziewczynka zachwyciła widownie niezwykłą interpretacją piosenki Leonarda Cohena „Hallelujah”.

Po zakończeniu popisów wokalnych i tanecznych organizatorzy zaproponowali publiczności udział w quizie na temat Unii Europejskiej. Dzieci z ogromną radością odpowiadały na przygotowane pytania, dodatkową zachętą była możliwość zdobycia nagrody.

Następnie ogłoszono wyniki konkursu:
I  miejsce – SP Jaworznik (47 pkt)
II  miejsce – SP  Przybynów (46 pkt)
III miejsce – SP Zawada (36 pkt)
IV miejsce – SP Żarki ( 35 pkt )

Uczestnikom oraz ich opiekunom wręczono dyplomy i atrakcyjne nagrody – MP4, plecaki, pendrive, książki, albumy oraz wiele interesujących materiałów edukacyjnych o UE. Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była nauczycielka j. angielskiego Ewelina Błaszczyk.

26

MAJ

2014

1318

razy

czytano