Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

IX Międzygminny Konkurs Piosenki Ludowej.

IX Międzygminny Konkurs Piosenki Ludowej.

Ludowe przyśpiewki, znane melodie można było usłyszeć w dniu 21 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.

- Dziewięć lat temu po raz pierwszy został zorganizowany Konkurs Piosenki Ludowej dla dzieci z Przedszkola w Żarkach jako podsumowanie realizowanej tematyki regionalnej. Z upływem lat zaczęto zapraszać uczestników z pobliskich przedszkoli,  w ten sposób stał się Konkursem Gminnym. W związku z tym, że zainteresowanie rosło, chętnych uczestników przybywało, postanowiliśmy zapraszać przedszkolaków z innych gmin, przez co stał się on Międzygminnym Konkursem Piosenki Ludowej – wyjaśnia Lida Szczepankiewicz, dyrektor przedszkola w Żarkach.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Żarki  Klemens Podlejski. Dzięki owocnej współpracy z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Żarkach Magdaleną Brzegowską przedszkolaki występują na dużej scenie, co przyciąga społeczność lokalną, która może podziwiać występy małych wykonawców.  Konkurs z roku na rok staje się bardziej atrakcyjny dzięki współpracy z zespołami ludowymi m.in. z Jurajskimi Igraszkami, Ostrówiolinkami, Wysoczankami, Kapelą Ani Ani, a także dzięki sponsorom - przedsiębiorcom działającym na terenie Żarek, którzy przez cały czas wspierają to przedsięwzięcie. Organizatorami konkursu są nauczyciele Przedszkola Publicznego w Żarkach, którzy prowadzą i  co roku przygotowują część artystyczną na rozpoczęcie imprezy. W tym roku panie w pięknych ludowych strojach powitały wszystkich piosenką „ W moim ogródeczku”.

W konkursie brały udział dzieci z  przedszkoli  z Myszkowa, Poraja, Jaworznika,  Kotowic, Żarek Letnisko, Przybynowa oraz Żarek.  Oceniany był przez   Jury w składzie: burmistrz Klemens Podlejski, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół  Jakub Grabowski, dyrektor Przedszkola Publicznego w Żarkach z oddziałem w Kotowicach Lidia Szczepankiewicz, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Żarkach Magdalena Brzegowska, instruktor Tańca Ludowego i Współczesnego z powiatu Myszkowskiego Katarzyna Milklas, emerytowany nauczyciel muzyki oraz kierownik zespołu ludowego Ostrówiolinki Jan Gryzik.

Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 latki, 5- latki, 6-latki. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i nagrody

Zwycięzcami konkursu zostali:

kategoria wiekowa 3-4 latki

I Miejsce - Kornelia Korpol - Poraj

II Miejsce - Jakub Pompa -Żarki

III Miejsce - Nadia Podlejska - Żarki

kategoria wiekowa 5 latki

I Miejsce - Hanna Pierzchała - Żarki

II Miejsce - Klaudia Kucharska - Kotowice

III Miejsce - Jagoda Guzik - Żarki Letnisko

kategoria wiekowa 6 latki

I Miejsce - Julia Kuzior - Żarki

 II Miejsce - Karolina Florek-Myszków

III Miejsce - Wiktoria Cupiał-Odział „0” Żarki

W tym roku atrakcją konkursu były występy zespołów ludowych: Ostrówiolinki z Ostrowa oraz Kapeli Ani Ani z Żarek.

Dyrektor przedszkola składa serdeczne podziękowanie sponsorom: Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki za ufundowanie nagród, Państwu Samulak i Państwu Szpak za słodki poczęstunek, Państwu Golik i Kaczmarzyk za podarowanie kwiatów do dekoracji.

 

26

MAJ

2014

1765

razy

czytano