Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dofinansowanie na film o Żareckich Jarmarkach.

Dofinansowanie na film o Żareckich Jarmarkach.

Gmina Żarki wykona w tym roku film promujący targowisko znajdujące się w mieście Żarki. Zadanie sfinansowane po połowie z budżetu gminy oraz z środków Samorządu Województwa Śląskiego. Ten projekt spodobał się w Katowicach i uzyskano na niego dofinansowanie w konkursie w Urzędzie Marszałkowskim.

Na początku roku Samorząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy oraz rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Gmina Żarki za sprawą Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach zgłosiła projekt o nazwie „Żareckie Jarmarki – wydanie filmowego materiału promującego największe targowisko w regionie częstochowskim szansą rozwoju gospodarczego północnej części województwa śląskiego.”

Z Urzędu Marszałkowskiego gmina Żarki otrzyma 3500 zł, jest to połowa kosztów realizacji zadania. Film zostanie przygotowany i upowszechniony w tym roku. Gmina Żarki jako jedyna z powiatu myszkowskiego otrzymała dofinansowanie i znalazła się wśród 14 podmiotów nagrodzonych w konkursie.

- Startujemy w konkursach o duże pieniądze unijne, ale nie lekceważymy też konkursów o mniejsze pieniądze organizowanych  przez Samorząd Województwa Śląskiego  – wyjaśnia burmistrz Żarek Klemens Podlejski.
W ostatnim czasie z Urzędu Marszałkowskiego w konkursach dofinansowanie uzyskała Szkoła Podstawowa na nagrody w konkursie „Kto czyta nie błądzi” dla uczniów podstawówek, teraz dostanie pieniądze na realizację filmu. W miniony piątek z Żarek została złożona oferta w konkursie turystycznym. Tym razem miasto stara się o dofinansowanie projektu pt. Znakowanie szlaku turystyczno - kulturowego „Od źródełka do źródełka” w gminie Żarki.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

25

LUT

2008

1322

razy

czytano