Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Trzymają formę w Przybynowie

Trzymają formę w Przybynowie

W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa im. Integracji Europejskiej w Przybynowie już po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj formę”.

W ciągu 3 miesięcy bieżącego roku szkolnego nauczyciele i uczniowie na lekcjach realizowali podstawowe cele programu, do których należą: kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród uczniów, wdrażanie do aktywnego stylu życiu, zapoznanie z zasadami stosowania zbilansowanej diety.

Na zajęciach uczniowie: poznawali witaminy i minerały, zasady zdrowego żywienia, dowiedzieli się o zaburzeniach stanu zdrowia związanych z nieprawidłowym odżywianiem, zapoznawali się z etykietami na produktach spożywczych i utwierdzili się w przekonaniu jak ważne jest dokładne ich czytanie, nauczyli się obliczać BMI,  wykonywali sałatki owocowe i warzywne, tworzyli ciekawe plakaty, które zdobią korytarz szkolny oraz były elementem dekoracji podczas akademii, przygotowywali prezentacje multimedialne na temat „Promocja zdrowego stylu życia”.

Nie zapomniano również o aktywnym wypoczynku. Przeprowadzono zawody sportowe, turniej tenisa stołowego, wycieczki piesze. Podczas realizacji programu wykorzystywano plakaty, scenariusze zajęć, broszury, gazetki, krzyżówki, rebusy, płyty CD.
W dniu 30 maja 2014 r. odbyło się w szkole podsumowanie programu „Trzymaj formę”. Przygotowano wystawę plakatów propagujących zdrowy styl życia oraz Kiermasz Zdrowej Żywności.

Podczas akademii uczniowie klasy VI zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych widowisko humorystyczne pt. „Bajkowe zdrowie”, propagujące zdrowy i aktywny styl życia.  Klasa V przedstawiła 10 zasad zdrowego żywienia oraz pokazała zabawne scenki z życia pewnej klasy, które uświadomiły uczniom, jakie mogą być skutki niewłaściwej diety i złego stylu życia. Dziewczynki            z klasy V zaprezentowały układ taneczny do piosenki Pharrella Williamsa „Happy”. Po części oficjalnej odbyła się degustacja przygotowanych przez uczniów smacznych i zdrowych kanapek.

Każdy wyniósł z tego dnia dawkę zdrowego uśmiechu, a także bogaty zasób wiedzy niezwykle cennej w codziennym życiu.
Nad całością czuwała Zdzisława Kapuściak - szkolny koordynator programu.

 

05

CZE

2014

2330

razy

czytano