Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Przybynowie.

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Przybynowie.

Kolorowe, wielofunkcyjne, bezpieczne, ze sztuczną nawierzchnią. Tak w skrócie można scharakteryzować nowe boisko przekazane społeczności lokalnej w ostatnią sobotę (21.06.) przez władze samorządowe Gminy Żarki.

Przy Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie w sobotę zorganizowano festyn. W przygotowanie zaangażowali się dyrektor Edyta Brodzik wraz z pracownikami szkoły, Rada Rodziców na czele z przewodniczącą Barbarą Zagustą oraz sołtys Bożena Zasik wraz z mieszkańcami.

Dzień festynu stał się zarazem dniem przekazania nowego boiska, które zostało wybudowane w ciągu ostatnich tygodni na placu przy szkole.

Boisko  sportowe wielofunkcyjne o wymiarach 22,0 m x 44,00 m jest ogrodzone, wyposażone w piłkochwyty, atutem jest nawierzchnia ze sztucznej trawy. Zamontowano: bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego. Na boisku można również grać w piłkę nożną.

- To pierwsze z czterech boisk, które powstają w tym roku w Gminie Żarki- powiedział burmistrz Klemens Podlejski. – Kolejne obiekty sportowe powstaną w Jaworzniku, Kotowicach i Zawadzie. W okresie wakacyjnym prace będą trwały przy szkołach w Zawadzie i Jaworzniku. Na boiska wydajemy łącznie 873.300,00 zł, z budżetu gminy wypłacimy 472.714,00 zł. Projekt uzyskał dofinasowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Partnerstwa Północnej Jury w wysokości 400.586,00 zł.

Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe GRUMIX z Gminy Słupia, które wykonało już ponad 120 obiektów sportowych w różnych częściach województwa i kraju.

Boisko zostało poświęcone przez księdza proboszcza Romana Cera. Wstęgę przecinali: dyrektor SP Edyta Brodzik, sołtys Bożena Zasik, przewodnicząca Barbara Zagusta, przewodniczący szkoły Patryk Kukla, burmistrz Klemens Podlejski, wicestarosta Mariusz Trepka, radni: Henryk Świerdza i Roman Warta, wykonawca Przemysław Gruda.

Pokazy sportowe zaprezentowali uczniowie pod kierunkiem nauczyciela Marcina Todynka oraz rozegrano mecz Absolwenci kontra Uczniowie. Zaprezentowała się orkiestra OSP Przybynów. Rzuty do bramki wykonywali zaproszeni goście. Były również podziękowania dla burmistrza za realizację zadania, dla radnych za zapewnienie środków na to zadanie, a dla wykonawcy za sprawnie wykonaną inwestycję. Podziekowania przekazali: dyrektors Sp Edyta Brodzik, sołtys Bożena Zasik i Rada Rodziców.
 

Otwarcie boiska w Przybynowie. (Ilość zdjęć w galerii: 40)

23

CZE

2014

1711

razy

czytano