Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dni Żarek nie tylko muzycznie.

Dni Żarek nie tylko muzycznie.

Koncert Zespołu Boys wywołał wiele pozytywnych emocji, a występ Kabaretu Smile rozbawił do łez. Obydwa występy obejrzały tysiące widzów.

XXVI Dni Żarek przeszły do historii. Widzowie dopisali mimo kapryśnej pogody. W ramach programu przewidziano liczne atrakcje. Zaprezentowali się członkowie Rycerskiej Drużyny Miasta Żarki, którzy zaprosili na Stary Rynek na pokazy z ogniem i podróż w dawne wieki, był również turniej łucznicy. W piątkowy wieczór zwiedzano miasto w ramach Szlaku Kultury Żydowskiej. W ramach imprezy zorganizowano również turnieje w piłkę nożną na Orliku przy Szkole Podstawowej. Uczestniczyli w nich uczniowie  szkół podstawowych oraz mieszkańcy sołectw i dzielnic Miasta Żarki. W sobotę na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły Kłos z Jaworznika, Wysoczanki z Wysokiej Lelowskiej, Ostrówiolinki z Ostrowa. Publiczność ciepło przyjęła grupy teatralno-taneczne z Domu Kultury w Żarkach pod kierunkiem Katarzyny Miklas oraz zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Żarkach z prezentacją zumby pod opieką Marioli Pasikowskiej.

Niedziela upłynęła pod znakiem sportu. Rozegrano turniej mężczyzn w ramach XII Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska w Piłce Plażowej. Popołudniem można było obejrzeć mecz piłki nożnej Obywatele kontra Samorządowcy, który zakończył się wygraną 9:7 dla Obywateli. W dalszej części dnia na scenie królowała Lira z Żarek, Carmen z Przybynowa, duet Wiesława Pośpiech i Jan Gryzik. Z rockowym pazurem zaprezentowała się Szkoła Rocka z Żarek Letniska. Dzieci bawiły się w ramach interaktywnego programu Kolorowa Ulica Sezamkowa. Wielkie brawa zebrały dzieci z Ogniska Baletowego za różnorodną prezentację muzyczną.
Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak oraz burmistrz Klemens Podlejski wyróżnili najlepszych.

 
Spotkania w ramach Dni Żarek były organizowane w kilku punktach miasta. Występy odbywały się na scenie w Lasku Steinkellera, rozgrywki sportowe były rozgrywane na stadionie miejskim, Orliku przy Szkole Podstawowej oraz na boiskach do piłki plażowej przy ul. Wierzbowej. 

Projekt pt. „Impreza promująca lokalne walory Miasta i Gminy Żarki” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów w ramach PROW na lata 2007-2013
 

Dni Żarek 2014 (Ilość zdjęć w galerii: 78)

01

LIP

2014

4105

razy

czytano