Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Czatachowa z broszurą.

Czatachowa z broszurą.

Od stycznia 2014r. młodzież  z Czatachowy wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną realizowała projekt pod nazwą „Co w sobie chowa Czatachowa”. Projekt ten był przeprowadzany w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Składał się on z wielu etapów takich jak: warsztaty kulinarne, muzyczne, rękodzieła ludowego czy warsztaty z dawnego rzemiosła.
- W ramach naszego przedsięwzięcia wydaliśmy broszurę, w której można znaleźć zdjęcia z przeprowadzonych działań, jak również dowiedzieć się ciekawych informacji dotyczących projektu – mówi Paulina Stępień, koordynator.
Broszura zawiera sprawdzone przepisy kulinarne na potrawy z dawnych lat, teksty piosenek ludowych, zdjęcia i sposoby wykonywania rękodzieła ludowego oraz dane związane z dawnym rzemiosłem.
- To właśnie z tej małej książeczki można dowiedzieć się więcej o obrzędach i zwyczajach ludowych  panujących w dawnych czasach. Dlatego więc zapraszamy wszystkich do zapoznania się z jej treścią Informacje te udostępnili nam mieszkańcy Czatachowy. – poleca Sylwia Stempień, członek grupy inicjatywnej.
Broszury wydane w ramach projektu „Co w sobie chowa Czatachowa” są dostepne u organizatorów projektu.
 

21

LIP

2014

1165

razy

czytano