Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Boisko w Kotowicach oddane do użytku

Boisko w Kotowicach oddane do użytku

Klub Sportowy Kotowice awansował do A klasy. Ten sukces świętowano w ramach festynu i połączono go z oddaniem do użytku boiska po gruntownej modernizacji z powodu ataku dzików z ubiegłego roku.

Gospodarzami lipcowej uroczystości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak, prezes KS Kotowice Paweł Labocha wraz z zawodnikami. W otwarciu boiska wzięli udział zaproszeni goście, w tym poseł Artur Bramora, przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Marian Szczerbak, gminni samorządowcy, przedstawiciele Okręgowego Związku Piłki Nożnej, osoby wspierające klub oraz mieszkańcy wsi Kotowice.

Przypomnijmy, iż w pod koniec maja ub. roku (24/25.05.) dziki zniszczyły murawę boiska w Kotowicach. Prace związane z odbudową boiska ruszyły w lipcu. Na wysokości zadania stanęli mieszkańcy, piłkarze, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Żarki, zarząd klubu oraz burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Boisko zostało ogrodzone siatką, zamontowane zostały furtki wejściowe, brama wjazdowa, wykonano odwodnienie. Teren pod nową murawę został starannie przygotowany. Trawę podarował Arkadiusz Gumieniczuk, producent ze Szczecinka z województwa zachodniopomorskiego (www.trawnikproducent.pl). Przywiózł do Kotowice 7500 metrów kwadratowych murawy po tym, jak usłyszał w mediach, iż boisko zostało zryte przez dziki. Zresztą osób wspierających odbudowę było znacznie więcej. Razem z darowizną, wartość robót należy liczyć w setkach tysięcy złotych.

Boisko po odbudowie poświęcił ksiądz proboszcz Mirosław Wójcik. Osoby związane z klubem i modernizacją przecięły wstęgę. Specjalne podziękowania złożono na ręce Burmistrza Klemensa Podlejskiego.  Zaproszeni goście wykonali rzuty karne, w zamian zostali nagrodzeni oklaskami przez publiczność. W dalszej części spotkania zawodnicy KS Kotowice otrzymali puchar od Okręgowego Związek Piłki Nożnej w Częstochowie za awans do A klasy.

- W ub. roku byliśmy w B Klasie, mieliśmy wielkie problemy ze zniszczonym boiskiem. Spotkania rozgrywaliśmy na boisku LKS Zieloni Żarki. Po roku czasu boisko jest odbudowane i ogrodzone, a my zaliczyliśmy awans – powiedział Paweł Labocha, prezes KS Kotowice.

- Tylko współpraca przynosi takie efekty – podkreślił burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Złożył gratulacje zawodnikom i działaczom sportowym w Kotowicach, i podarował wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Jakóbczakiem pamiątkowe medale z okazji awansu.

Sobotnie popołudnie upłynęło w Kotowicach pod znakiem dobrej zabawy. Wśród festynowych atrakcji znalazły się: występy Kapeli Ani Ani z Żarek, Iluzjonisty „Magiczny kabaret Bruno”, Leszka Filca ze śląskimi szlagierami; odbyła się również zabawa taneczna.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Zarząd Klubu KS Kotowice)
 

Oddanie boiska w Kotowicach - 12.07.2014. (Ilość zdjęć w galerii: 30)

23

LIP

2014

1869

razy

czytano