Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Inwestycje turystyczne w Leśniowie.

Inwestycje turystyczne w Leśniowie.

Linowy plac zabaw, tor rowerowy, zadaszone miejsca do odpoczynku, ciąg pieszo-rowerowy, drogi dojazdowe i manewrowe, parking dla autokarów, ławki, kosze, lampy solarne, stojaki na rowery, toalety – to wszystko w ramach zagospodarowania gminnej działki nieopodal Sanktuarium Leśniowskiego.

Projekt pt. „Turystyczna frajda – zagospodarowanie terenu w Leśniowie na Szlaku Atrakcji Turystycznych w Gminie Żarki” zostanie zrealizowany do końca tego roku. Inwestorem jest Gmina Żarki, a zadanie zrealizuje wyłoniona w przetargu firma: POL-BRUK SP. z o.o. z Poczesnej  z ceną brutto:  956 091,25 zł.

- Stworzymy miejsce dla  turystów, pielgrzymów, mieszkańców – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
Teren znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Leśniowskiego. Przebiega przy nim także niedawno oddana ścieżka spacerowo - rowerowa, wiodąca po atrakcjach trzech partnerskich Gmin: Żarek, Niegowy i Janowa, w ramach Szlaku

Atrakcji Turystycznych wytyczonego z udziałem środków unijnych. Nieopodal działki pod funkcje turystyczne funkcjonują już punkty małej gastronomi, stoiska z pamiątkami, powstała Przystań Leśniowska, tworzone jest zaplecze noclegowe.
Warto dodać, iż w Leśniowie w ub. roku w ramach środków popowodziowych zostały gruntowanie wyremontowane ulice: Źródlana i Krzywa. Przy wsparciu unijnym powstała kilka lat temu letnia kawiarenka, boiska do piłki plażowej wokół kąpieliska miejskiego przy ul. Wierzbowej.

Warto dodać, iż w trakcie realizacji jest jeszcze jedna turystyczna inwestycja w Leśniowie. W trakcie rewitalizacji jest Stary Młyn, w którym przy udziale środków unijnych, powstaje Muzeum Dawnych Rzemiosł. Zadanie wykonuje Pracownia Konserwacji Zabytków nad Łódką Spółka z Łodzi za kwotę 3 936 000  zł brutto. W ramach projektu rewitalizacji poddawany jest budynek o pow. 561,70 metrów kwadratowych, dobudowana zostanie klatka schodowa wraz z windą, ocieplone zostaną mury, wyremontowany dach, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, wymieniona instalacja elektryczna, założona instalacja wod-can., co., teleinformatyczna. Konserwacji poddane zostaną mlewniki oraz inne elementy wyposażenia młyna. Pomieszczenia obiektu zostaną ciekawie zaaranżowane pod funkcje wystawiennicze, edukacyjne, szkoleniowe.  Na terenie przyległym przewiduje się nasadzenia roślin oraz montaż małej architektury.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Przemek Stala)

 

31

LIP

2014

1847

razy

czytano