Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Inwestycje sportowe przy ul. Steinkellera.

Inwestycje sportowe przy ul. Steinkellera.

Zakończyły się prace przy systemie nawadniającym na płycie głównej boiska LKS Zieloni Żarki. To jedyne boisko z takim systemem w powiecie myszkowskim. Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa bocznego boiska piłkarskiego. Łączne nakłady wyniosą blisko 1,7 mln złotych.

Gmina Żarki systematycznie dba o  rozwój sportowej infrastruktury przy ul. Steinkellera. Tu znajdują się obiekty sportowo-rekreacyjne. Mieszkańcy mają do dyspozycji  główne boisko sportowe z nawierzchnią trawiastą o wymiarach 64m x 10 m oraz trybunami, boczne boisko trawiaste o wymiarach 60m x 95m, budynek klubowy z zapleczem sanitarnym oraz salą konferencyjną dla 40 osób. Nieopodal jest siłownia zewnętrzna, korty tenisowe, plac zabaw, miniskate park.

W tym roku zostaną zainwestowane kolejne dotacje w modernizację tych obiektów. W ostatnich dniach została podpisana przez burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego umowa o dofinasowaniu  „Przebudowy boiska piłkarskiego przy ul. Steinkellera.” Zadanie będzie finansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zostanie wykonana przebudowa boiska sportowego bocznego o wymiarach w rzucie 95 metrów długość x 60 metrów szerokość boiska. Boisko wyposażone będzie w piłkochwyty o wysokości minimum 8m. wykonane z siatki z polipropylenu i montowane w sposób trwały z podłożem oraz dwie wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych. Nawierzchnia boiska oraz strefy wybiegu będą wykonane ze sztucznej trawy. Boisko będzie wyposażone w następujące urządzenia: bramki do piłki nożnej z siatką. Planuje się również wykonanie odwodnienia płyty boiska poprzez drenaż.

W zakresie prac znalazły się: roboty ziemne i podbudowa, nawierzchnie i wyposażenie oraz ogrodzenie, opaska i tereny utwardzone, drenaż i odwodnienie. Koszt całkowity: 1 618 127,00, dofinansowanie wynosi 50 proc. z Ministerstwa Sportu i Turystyki: 809 063,00, wkład własny Gminy Żarki: 809 063,00

- Zakończenia zadania do 30 czerwca 2015 r. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg i przystąpimy do prac – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W ostatnich tygodniach na boisku głównym została zrealizowana jeszcze jedna inwestycja. Powstało nawodnienie głównej płyty boiska przy ulicy Steinkellera w Żarkach za kwotę 32 357,00 zł, dofinasowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Partnerstwa Północnej Jury wynosi  18 903,89  zł.

- Boisko piłkarskie bez systemu nawadniania powoli przechodzi do historii. By w pełni korzystać z zalet boisk trawiastych nieodzowne staje się zastosowanie nawadniania – mówi Ania Stodółkiewicz, wiceprezes LKS Zieloni Żarki.

W ramach zadania powstała linia wodna do zasilania wynurzanych zraszaczy turbinowych z pokrywą ze sztucznej trawy pod murawą boiska. Zamontowano dwadzieścia cztery zraszacze wraz z pełną automatyką i ujęciem z wodociągu i studni głębinowej. Rozprowadzony pod powierzchnią boiska system nawodnienia jest sterowany elektronicznie co pozwala na samodzielne korzystanie z niego przez gospodarza obiektu.

(przygotowanie: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Anna Stodółkiewicz) 
 

04

SIE

2014

1665

razy

czytano