Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Inwestycje sportowe przy ul. Steinkellera.

Inwestycje sportowe przy ul. Steinkellera.

Zakończyły się prace przy systemie nawadniającym na płycie głównej boiska LKS Zieloni Żarki. To jedyne boisko z takim systemem w powiecie myszkowskim. Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa bocznego boiska piłkarskiego. Łączne nakłady wyniosą blisko 1,7 mln złotych.

Gmina Żarki systematycznie dba o  rozwój sportowej infrastruktury przy ul. Steinkellera. Tu znajdują się obiekty sportowo-rekreacyjne. Mieszkańcy mają do dyspozycji  główne boisko sportowe z nawierzchnią trawiastą o wymiarach 64m x 10 m oraz trybunami, boczne boisko trawiaste o wymiarach 60m x 95m, budynek klubowy z zapleczem sanitarnym oraz salą konferencyjną dla 40 osób. Nieopodal jest siłownia zewnętrzna, korty tenisowe, plac zabaw, miniskate park.

W tym roku zostaną zainwestowane kolejne dotacje w modernizację tych obiektów. W ostatnich dniach została podpisana przez burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego umowa o dofinasowaniu  „Przebudowy boiska piłkarskiego przy ul. Steinkellera.” Zadanie będzie finansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zostanie wykonana przebudowa boiska sportowego bocznego o wymiarach w rzucie 95 metrów długość x 60 metrów szerokość boiska. Boisko wyposażone będzie w piłkochwyty o wysokości minimum 8m. wykonane z siatki z polipropylenu i montowane w sposób trwały z podłożem oraz dwie wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych. Nawierzchnia boiska oraz strefy wybiegu będą wykonane ze sztucznej trawy. Boisko będzie wyposażone w następujące urządzenia: bramki do piłki nożnej z siatką. Planuje się również wykonanie odwodnienia płyty boiska poprzez drenaż.

W zakresie prac znalazły się: roboty ziemne i podbudowa, nawierzchnie i wyposażenie oraz ogrodzenie, opaska i tereny utwardzone, drenaż i odwodnienie. Koszt całkowity: 1 618 127,00, dofinansowanie wynosi 50 proc. z Ministerstwa Sportu i Turystyki: 809 063,00, wkład własny Gminy Żarki: 809 063,00

- Zakończenia zadania do 30 czerwca 2015 r. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg i przystąpimy do prac – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W ostatnich tygodniach na boisku głównym została zrealizowana jeszcze jedna inwestycja. Powstało nawodnienie głównej płyty boiska przy ulicy Steinkellera w Żarkach za kwotę 32 357,00 zł, dofinasowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Partnerstwa Północnej Jury wynosi  18 903,89  zł.

- Boisko piłkarskie bez systemu nawadniania powoli przechodzi do historii. By w pełni korzystać z zalet boisk trawiastych nieodzowne staje się zastosowanie nawadniania – mówi Ania Stodółkiewicz, wiceprezes LKS Zieloni Żarki.

W ramach zadania powstała linia wodna do zasilania wynurzanych zraszaczy turbinowych z pokrywą ze sztucznej trawy pod murawą boiska. Zamontowano dwadzieścia cztery zraszacze wraz z pełną automatyką i ujęciem z wodociągu i studni głębinowej. Rozprowadzony pod powierzchnią boiska system nawodnienia jest sterowany elektronicznie co pozwala na samodzielne korzystanie z niego przez gospodarza obiektu.

(przygotowanie: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Anna Stodółkiewicz) 
 

04

SIE

2014

1657

razy

czytano