Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Gmina Żarki zna się na eurodotacjach.

Gmina Żarki zna się na eurodotacjach.

 „Rzeczpospolita” opublikowała ranking samorządów 2014. W ocenie wysokości pozyskanych środków z Unii Europejskiej Gmina Żarki zajęła 36 miejsce wśród 908 gmin miejskich i miejsko-wiejskich z całej Polski.

Ranking „Europejski samorząd” jest co roku przygotowywany przez dziennik Rzeczpospolita. Wykorzystywane są dane z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Zestawienie powstało na podstawie danych o dochodach budżetowych pochodzących z środków unijnych oraz na podstawie wielkości wsparcia z UE przyznanym jednostkom samorządu terytorialnego z programów operacyjnych. W rankingu publikowanym w 2014 rok są brane pod uwagę dane za 2013 roku. Samorządy są podzielone na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, pozostałe gminy miejskie i miejsko-wiejskie, gminy wiejskie.

- Bardzo dużym sukcesem dla Gminy Żarki okazała się 36 pozycja w rankingu. Lepsze miejsca z województwa śląskiego zajęły Bieruń (14 miejsce), Sośnicowice (27 miejsce) – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. - Wartość umów podpisanych przez Żarki w 2013 roku wyniosły 624 zł  na jednego mieszkańca.
 

04

SIE

2014

1350

razy

czytano